ضرورت تزریق مالی به پروژه های عمرانی در شهر قزوین

​سخنگو شورای اسلامی و رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین گفت: اگر به موقع به پروژه های عمرانی اعتبار تزریق نشود بسیاری از پروژه های  در حال اجرا متوقف و نیمه کاره رها می شود.

 سیده منیره قوامی در جلسه شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، گفت: طبق گفته برخی از مدیران شهرداری قزوین شاهد افزایش ۳۵ درصدی ساخت و ساز در شهر قزوین هستیم که باعث افزایش درآمدهای شهرداری می شود؛ اما در عمل فقط  حقوق پرسنل پرداخت می شود و به تعهدات مالی پیمانکاران توجهی نمی شود.

وی خواستار ارائه توضیحات و شفاف سازی از سوی شهرداری قزوین در این خصوص شد و افزود:  چهارماه است که پیمانکاران مطالبات خود را دریافت نکرده اند و روزانه شاهد درخواستهای زیادی از سوی آنها برای پرداخت مطالبات هستیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: شهرداری قزوین باید فکری برای پروژه های عمرانی خود بکند؛ چراکه در صورت عدم تزریق مالی شاهد رکود و نیمه کاره رهاشدن آنها خواهیم بود .

قوامی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص لایحه تملک خانه مظاهری گفت: واقعا باید دلیل شهرداری  برای تملک این خانه مشخص شود و از طرف دیگر قیمت کارشناسی شده برای این ملک بسیار بالاست و چرا باید شهرداری یک ملک را به چند برابر قیمت خریداری کند؟.

به گفته قوامی، در شهر قزوین خانه ها و مکانهای تاریخی زیادی وجود دارد که شهرداری  می تواند این خانه ها را با قیمت پایین تر خریداری و تملک کند.

قزوین رکنا سمانه مافی

 

آیا این خبر مفید بود؟