سربلندی یک ملت جز در سایه تفاهم و تعاون ممکن نیست

به گزارش رکنا ، حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در نشست هم اندیشی قضات شوراهای حل اختلاف گفت: اسلام دینی مبتنی بر صلح و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز انسان‌ها با یکدیگر بوده، لذا لازم است در راستای نهادینه شدن فرهنگ صلح و سازش در جامعه تلاش شود.

مقام ارشد قضایی استان گفت: در تعلیمات اسلامی، اصلاح بین مردم به عنوان یکی از برترین عبادات معرفی شده است، که علت این همه تاکید در خصوص برقراری آشتی بین افراد روشن بوده چراکه سربلندی یک ملت جز در سایه تفاهم و تعاون ممکن نیست.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی بیان داشت: بهترین راه جهت کاهش جمعیت کیفری طرح طلایه داران صلح و سازش است و با توجه به اینکه پایلوت این طرح استان قزوین است، در تلاشیم تا در همه ادارات و اصناف شعبه طلایه داران صلح و سازش را راه اندازی نماییم و در این راه نیازمند همت مضاعف مدیران هستیم.

در ادامه رییس شوراهای حل اختلاف استان ضمن اعلام آمار و مقایسه عملکرد سال های 97 و 98 گفت: عملکرد حال حاضر شوراهای حل اختلاف استان مثبت است و باتوجه به آنالیز انجام شده بین شعب استان با آیتم های عملکرد، ابلاغ الکترونیکی و صلح و سازش، در مرکز استان شعبه ای با آمار و عملکرد منفی وجود ندارد.

حجت الاسلام حیدری با اشاره به فنی و تخصصی بودن فرآیند مصالحه گفت: صلح و سازش نیاز به آماده سازی بستر مناسب دارد و قضات محترم باید نسبت به شوراهای حل اختلاف اهتمام داشته باشند تا حقی از مردم تضییع نگردد.

وی در پایان از قضات محترم استان خواست، حضور منظم در شورا و ارتباط با اعضاء، نظارت بر روند رسیدگی به پرونده ها و نحوه تنظیم صورتجلسه و تنطیم گزارش های اصلاحی به نحوی که ضمانت اجرایی داشته باشند را مد نظر قرار دهند .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

قزوین_رکنا_سید مرتضی نصری

 

 

آیا این خبر مفید بود؟