تدوین مدیریت استراتژی اطفاء حریق جنگل های استان قزوین

حریق / به گزارش رکنا، عبد الحسین مظفری معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین با بیان این مطلب گفت: جلسه تدوین مدیریت استراتژیک و عملیات اجرایی اطفاء حریق جنگل های استان و اثرات آتش سوزی موضوعات آسیب شناسی در حین اجرای عملیات حریق و ضرورتهای مورد نیاز جهت اجرا در منلطق سوخته شده و همچنین آماده سازی موارد مورد نیاز و تجهیزات و امکانات قبل از عملیات حریق مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: از موضوعات حائز اهمیت جهت برنامه ریزی در مدیریت حریق با سه رویکرد برنامه ریزی قبل از حریق، برنامه ریزی حین حریق، برنامه ریزی بعد از حریق و فنون اطفاء حریق از مهمترین مباحثی است که در حین اجرای مهار حریق باید به آن توجه شود و همچنین امکانات و وسائل مورد نیاز جهت به بکار گیری در مهار حریق و دسترسی سریع به این امکانات حائز اهمیت است.

معاون فنی اداره کل محیط زیست استان قزوین گفت: بعد از عملیات حریق بر آورد میزان خسارت وارده و روش های احیاء مجدد منطقه در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و با پیش بینی و راهکارهای اجرایی امید است که بتوانیم ضمن پیشگیری و کنترل حریق های احتمالی آتش سوزی گامهای موثری در راستای احیای مناطق آسیب دیده برداشته شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟