جشن ملی سکوهای بومی در "رصتا" برپا می شود

به گزارش رکنا ، مدیرکل توسعه شبکه تنظیم‌گران اجتماعی ساترا از افتتاح نمایشگاه رصتا در روز پنج شنبه جشن ملی سکوهای بومی در یازدهم اسفندماه خبر داد و گفت: به منظور حمایت و معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در کشور و هم‌افزایی هر چه بیشتر سازمان صداوسیما و رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر و سایر اجزای زیست‌بوم، رصتا با حضور مدیران سکوهای شرکت‌کننده در نمایشگاه، رئیس سازمان صدا و سیما، رئیس ساترا و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی افتتاح خواهد شد.

آقای مومنی ها افزود: امسال نمایشگاه رصتا در دو بخش محتوا و سرویس از تاریخ 11 تا 14 اسفندماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و این دعوت منجر به حضور ۱۰۰ شرکت دارای مجوز از ساترا، IPTV های سازمان صدا و سیما و چند نهاد دولتی مرتبط با زیست‌بوم در سالن‌های ۷ و ۲۷ نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران شده است.

مدیرکل توسعه شبکه تنظیم‌گران اجتماعی ساترا تأکید کرد: در نمایشگاه رصتا فرصتی فراهم شده تا و دستاوردهای سکوهای نمایش خانگی و سایر سکوهای صوت و تصویر فراگیر حاضر در نمایشگاه توسط رسانه ملی و شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی برای عموم مردم بیان شود تا شاهد برپایی یک‌ جشن ملی برای نقش آفرینی سکوهای بومی در داخل و خارج از کشور باشیم.

آقای مومنی ها خاطرنشان کرد: در نمایشگاه رصتا فضایی برای تولیدکنندگان خدمات و محتوای حوزه کودک قرار داده شده تا محیطی شاد و مفرح برای حضور دانش آموزان، کودکان و خانواده‌ها فراهم شود.

این عضو شورای سیاستگذاری جشنواره سواد رسانه‌ای ساترا در پایان به برگزاری مسابقه انتخاب و پرورش گویندگان و صداپیشگان توسط ایران صدا اشاره کرد و گفت: با همکاری شبکه ایران صدا این فرصت در نمایشگاه رصتا فراهم شده که استعدادهای برتر کشور در حوزه گویندگی جذب و استخدام شوند و علاوه بر این مسابقات دیگری هم توسط سکوهای حاضر در نمایشگاه طراحی شده که پیش‌بینی می‌کنیم این رویدادها با استقبال مردم مواجه شود.

نخستین نمایشگاه «رصتا» از  11 تا 14 اسفند در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر و آشنایی با این نمایشگاه می‌توانند به تارنمای rastaexpo.ir مراجعه کنند.

 

کدخبر: 873637
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟