به گزارش رکنا، عصر جمعه آیین افتتاح دومین نمایشگاه نقش‌واره‌های پیشکسوتان همزمان با سالروز تولد عزت‌الله انتظامی (آقای بازیگر سینمای ایران) در گالری انتظامی برگزار شد.

در این مراسم همچنین تمبر طلا و نقره و تابلوی پرتره انتظامی، کاری از موزه تمبرطلا و نقره ایران، رونمایی شد.

سحر انتظامی (مدیر گالری انتظامی و برگزار کننده دومین نمایشگاه نقش‌واره‌های پیشکسوتان) دراین خصوص گفت: این دومین نمایشگاه نقش‌واره‌های پیشکسوتان است که با محوریت پرتره و چهره استاد انتظامی و همزمان با تولد این هنرمند فقید برگزار می‌شود.

رحیم پرنیا مهمان آیین افتتاح دومین نمایشگاه نقش‌واره‌های پیشکسوتان

رحیم پرنیا (رئیس موزه تمبر طلا و نقره ایران) نیز از دیگر مهمانان آیین افتتاح دومین نمایشگاه نقش‌واره‌های پیشکسوتان بود که درباره تولید این اثر گفت: توجه به هنرمندان پیشکسوت و تاثیر گذار کشور از برنامه‌های ویژه‌ای است که در موزه تمبر طلا و نقره ایران دنبال می‌شود. ایده تولید پرتره چهره‌های شاخص در قالب تمبر طلا و نقره در حقیقت حرکت کردن در مسیر جدیدی برای خیرخواهی است.

پرنیا ادامه داد: ما از همین ظرفیت هنری سعی داریم به تعالی محیط زیست، ورزش و هنر کمک کنیم. فرهنگسازی در مسیر شاخت بیشتر شخصیت‌ها و چهره‌های تاثیرگذار ایران، اولویت اصلی ماست و پیش از این نیز تمبر طلا و نقره استاد محمدرضا شجریان، استاد علی نصیریان، سردار شهید سلیمانی و امیرکبیر را تولید کرده‌ایم.

کدخبر: 794403
آیا این خبر مفید بود؟