انتشار 2 کتاب تاریخی

کتاب «نژادنامه‌ پادشاهان ایرانی‌نژاد» با گردآوری و تنظیم رضاقلی‌خان‌ هدایت‮‌‫ و با ویراستاری محمدرضا بهزادی و فاطمه دانش‌شکیب در ۲۴۰ صفحه با قیمت ۷۰هزار تومان توسط نشر پرنده منتشر شده که در سایت این نشر با ۲۰درصد تخفیف و با قیمت ۵۹,۵۰۰ تومان‮ عرضه شده است.

 

به گزارش رکنا، در معرفی این کتاب توسط ناشر عنوان شده است: «نژادنامه‌ پادشاهان ایرانی‌نژاد و سلطنت ایشان پس از ظهور دین اسلام» رساله‌ای است به نظم و نثر در تبارشناسی شاهان ایرانی که به سلاطین ساسانی‌نسب می‌رسیده‌اند. این کتاب را رضاقلی‌خان هدایت در یک مقدمه، هجده طبقه و یک خاتمه تنظیم کرده‌ است.

این کتاب نتیجه‌ پژوهش‌های دودمان‌شناسی امیرالشعرای هدایت، یکی از مورخان نامدار عصر قاجار است و از نخستین کتاب‌های تبارپژوهی و نسل‌شناسی به‌شمار می‌آید.

همچنین کتاب «‫روزنامه خاطرات ناصرالدین شاه» با ویراستاری الناز بایرام‌زاده و افشین داورپناه در ۳۰۶ صفحه با قیمت ۸۵ هزار تومان توسط نشر یادشده منتشر شده و در سایت این نشر با ۲۰درصد تخفیف و با قیمت ۷۲,۲۵۰ تومان عرضه شده است.

‬در معرفی این کتاب توسط ناشر می‌خوانیم: در میان پادشاهان قاجاریه، ناصرالدین شاه تنها پادشاهی است که روزنامه خاطراتش را به رشته تحریر درآورده و سنت خاطره‌نویسی را ارج نهاده است. برای کنکاش در موضوعات دوره قاجار و چند و چونِ قضایا، مطالعات این روزنامه‌ها که شخص ناصرالدین شاه با ذکر جزئیات به شرح وقایع آن پرداخته، کمک بزرگی برای پژوهشگران و علاقه‌مندان این برهه تاریخی است. در این کتاب که وقایع آبان ١٢٥٥ ه.ش تا فروردین ١٢٥٦ ه.ش است ناصرالدین شاه با قلمی شیرین و جذّاب به روایت جشن صدساله سلطنت قاجار، جنگ روس و عثمانی و شرح برخی از وقایع در دارالخلافه باهره طهران پرداخته است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟