مهلت شرکت در جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی

به گزارش رکنا، مهلت مشارکت مروجان کتابخوانی در هفتمین دوره جشنواره تقدیر از افراد و گروه‌های مروج کتاب‌خوانی تا ۲۰ آذر تمدید شد. فراخوان هفتمین دوره رقابت نیمه مهرماه منتشر شده بود و علاقه‌مندان تا آخر آبان‌ماه فرصت حضور در این رقابت بود که به دلیل استقبال فعالان و مروجان کتابخوانی مهلت حضور در رقابت تمدید شد.

فعالان ترویج کتابخوانی می‌‌توانند مستندات فعالیت‌‌هایشان برای شرکت در رقابت از این طرق ارسال شود. پست الکترونیک moravejan.ketab@gmail.com همچنین آیدی تلگرام به نشانی @moravejan1399 همچنین برای کسب اطلاع بیشتر می‌تواند به وبگاه شبکه ترویج کتابخوانی به نشانی www.bookpromotion.ir و وبگاه تقدیر از مروجان کتابخوانی www.moravejan.ir مراجعه کنند یا این‌که با شماره‌های ۸۸۳۴۲۹۸۰ – ۸۸۳۴۲۹۷۹ تماس بگیرند.

با توجه به شرایط پیش آمده متاثر از کرونا بخش نگاه ویژه متوجه فضای مجازی و مروجان کتاب در حوزه‌های بهداشت و سلامت، کتاب درمانی، آموزشگران مروج کتاب (معلم، مربی، استاد)، مادران مروج کتاب، مبادله کنندگان کتاب‌های خانگی، خبرنگاران و روزنامه‌نگاران مروج کتاب است.

هفتمین دوره جشنواره مروجان کتابخوانی را در شرایطی آغاز شد که نه تنها ایران بلکه همه دنیا گرفتار کرونا شده است.ماه‌هاست همه از هم فاصله می‌گیرند و شرط سلامتی دوری کردن از یکدیگر است. در حالی که فعالیت ترویجی کتاب نیاز به دورهمی و ارتباط نزدیک دارد. به هر حال در این دوره تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی به کمک آمده است. اگر سال‌های پیش مروجان از دورهمی‌های‌شان در نقاط مختلف می‌گفتند، از جمع‌های محله و مدرسه و روستا و شهر، این بار جمع‌ها از راه دور و از طریق تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و دیگر امکانات ارتباطی، شکل ‌گرفته است. استفاده از شبکه‌های اجتماعی ارتباط‌ها را وسیع‌تر کرده است. دیگر لازم نیست افراد هم محله یا هم‌کلاس و هم مدرسه باشند. از ابتدای قرنطینه و کُرونا شاهد ارتباط بیشتر افراد در منطقه‌های جغرافیایی متفاوت رقم خورده است.

مراحل داوری جشنواره مروجان کتابخوانی

داوری در سه مرحله انجام خواهد گرفت. در مرحله اول، آثار رسیده از نظر همخوانی با شاخص‌های جشنواره ارزیابی خواهند شد و برخی از آثار ریزش خواهند داشت. در مرحله دوم، شورای شبکه مروجان کشور به ارزیابی آثار پرداخته و در هر بخش، چند اثر شاخص و برتر را برای داوری نهایی مشخص می‌کند. در نهایت، داوری نهایی با ارزیابی داوران صاحب‌نظر و نخبه در حوزه‌های فرهنگی و ترویج کتابخوانی انجام شده و برگزیدگان نهایی مشخص خواهند شد.

حشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی به هدف توجه و تحسین افراد، گروه‌ها، تشکل‌های مردمی و نهادهای غیردولتی دارای فعالیت‌های مؤثر و نوآورانه در زمینه ترویج کتاب‌خوانی بنیان نهاد شده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟