کسب 2 جایزه بین المللی برای مستند "آشو" + عکس

به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی، مستند «آشو» در بیست و ششمین جشنواره بین المللی «دلا لسینیا» که از تاریخ ۲۱ تا ۳۰ آگوست (۳۱ مرداد تا ۹ شهریور) در کشور ایتالیا برگزار شد جایزه بهترین فیلم کوتاه را به خود اختصاص داد.

این مستند پیش از این و در جشنواره بین المللی مستند «داکومنتا» مکزیک،که از 13 تا 22 آگوست (23 مرداد تا 1 شهریور) برگزار شده بود نیز توانست جایزه هیات داوران، برای بهترین فیلم کوتاه را از آن خود کند.

آشو

مستند «آشو» درباره چیست؟

مستند «آشو» داستان کودکی چوپان و دل‌بسته‌ سینما و بازیگری است. او از صبح تا شب با گله‌اش مشغول است، اما هم‌زمان با عشقی که به فیلم‌های مطرح سینمای جهان دارد، زندگی‌اش آمیخته به رویاهایش می‌شود.

این مستند پس از کسب موفقیت بهترین کارگردانی در بخش بین الملل سینما حقیقت ایران، موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم از جشنواره بین‌المللی«ایدفا،آمستردام»،«لایپزیگ،آلمان»،«فریبورگ،سویس» «داکیومنتا مکزیک» شده بود و در بخش رقابتی جشنواره های فیلم‌ «بیگ‌اسکای امریکا»، «تسالونیکی یونان»، «میلینیوم بلژیک»، «EBS کره یجنوبی»و... نیز پذیرفته و به نمایش درآمده بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟