چاپ کتاب “کنگان در مسیر تاریخ”

کتاب “کنگان در مسیر تاریخ” نوشته حسن عبداللهی و محمود ابراهیمی چاپ و منتشر شد.

به گزارش رکنا ، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کنگان گفت: در این کتاب تصویر تعداد ۲۲۳ سند از اسناد تاریخ معاصر کنگان چاپ شده و در مورد هر کدام شرح و توضیحاتی داده شده است.

ابوذر مختارزاده تصریح کرد: مطالب این کتاب طی دو و نیم سال پژوهش و با استفاده از آرشیو کتابخانه ملی، مرکز اسناد ملی، مرکز اسناد وزارت امور خارجه، مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، آرشیو مرکز ایران شناسی و دیگر مراکز پژوهشی کشور و همچنین با استفاده از اطلاعات شفاهی و اسناد شخصی تعدادی از اهالی منطقه و علاقمندان به تاریخ کنگان جمع آوری و تدوین شده است.

وی افزود: این کتاب در ۵۷۳ صفحه و در ۱۴ فصل نوشته و تنظیم شده و توسط انتشارات نخستین منتشر شده است.

دکتر حسن عبداللهی، نویسنده و پژوهشگر کنگانی است که از مهم ترین کتاب های منتشر شده او می توان از “قدم های مهر”، “مروارید جزیره” و “همزاد با دریا” نام برد. کتاب قدم های مهر در مورد تاریخ فرهنگ و آموزش در منطقه کنگان و کتاب مروارید جزیره آموزش و پرورش و تاریخ فرهنگ معاصر کشور بحرین را مورد مطالعه و‌ بررسی قرار داده است.

کتاب های چاپ شده از دکتر محمود ابراهیمی

دکتر محمود ابراهیمی، شاعر و نویسنده کنگانی است که تا کنون پنج کتاب منتشر کرده که عبارتند از: مجموعه شعر “شعله ای بر اندام شب”، مجموعه غزل “ساغری پر از رویا”، مجموعه شعر “میخوام خودم باشم”، مجموعه شعر “ کوچه های روشن پرواز” و همچنین کتاب “همزاد با دریا” با موضوع جغرافیا، تاریخ، فرهنگ، اجتماع و اقتصاد شهرستان کنگان که با همکاری دکتر حسن عبداللهی نوشته و به چاپ رسیده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟