کانون پرورش فکری فعلا اجرای تئاتر ندارد

به گزارش رکنا ؛ امیر مشهدی عباس درباره فعالیت‌های جاری کانون پرورش فکری در زمینه تئاتر توضیح داد: بخش‌های استانی کانون زیرمجموعه استانداری‌هاست و برنامه‌های ما نیز وابسته به تصمیم هیات دولت است که هر زمان از سر گیری فعالیت‌های جمعی را اعلام کند، ما نیز فعالیت خود را آغاز می‌کنیم.

او درباره اجراهای آنلاین تئاتر در کانون گفت: فعلا اجرای آنلاین نداریم چون فضا و امکاناتش موجود نیست ولی در کل کشور آموزش‌های متنوعی داریم که به صورت آنلاین انجام می‌شود و ۴۰ استاد درجه یک ۴۰ نوع فعالیت برای هنرجویان نوجوان و جوان برگزار می‌کنند.

مشهدی عباس ادامه داد: در حال حاضر فعالیت‌های مجازی ما به برگزاری سمینارها، کارگاه‌های آموزشی و ... محدود می‌شود.

این مدیر هنری درباره احتمال آنلاین شدن تمام فعالیت‌های تئاتری در دوران کرونایی توضیح داد:چنین چیزی امکان پذیر نیست چون حتی در همین شرایط هم تعداد بسیاری از هنرمندان تئاتر بویژه هنرمندان فعال در حوزه تئاتر کودک و نوجوان بیکار مانده‌اند چراکه شغل‌شان همین است و بیمه بیکاری هم ندارند. بنابراین لازم است بتدریج فعالیت‌های روتین از سر گرفته شود.

او در پایان خاطرنشان کرد: در دوران کرونا بسیاری از هنرمندان، آموزشگاه‌های هنری و ... ضربه خوردند و باید راهی برای جبران این آسیب‌ها پیدا کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟