به گزارش رکنا، میرجلال الدین کزازی پژوهشگر ادبی و شاهنامه پژوه در خصوص کتاب‌های جدیدش گفت: تازه‌ترین کتابم با موضوع خنیا و موسیقی «دمی با جادوی زیر و بم» نام دارد که این کتاب را نشر مکتب خانه یحیی چاپ کرده است.

او افزود: همچنین دومین جلد کتاب «خردنامه خرمی» منتنشر شده که جلد نخست آن با نام «نهاد نامه داد» در نشر گویا به چاپ رسیده است. سومین جلد آن را هم تا پیش از سال جدید با نام «رزم نامه رهایی» چاپ خواهم کرد. هر کدام از این کتاب‌ها ۱۰ گفتار دارد که من در دوره شاهنامه شناسی نوشته ام. سپس از گفتار به نوشتار درآمده است.

این شاهنامه پژوه ادامه داد: چهارمین جلد هم به زودی با نام «فرخ نامه فرهی» به زیر چاپ خواهد رفت. همچنین در کتاب «دیر مغان» ۲۰ غزل از آغاز دیوان حافظ از دید زیباشناسی و باورشناسی، بیت به بیت بررسی شده است. دو جلد دیگر این کتاب پیش از این که در نشر گویا چاپ شود، در نشر دیگری چند سال پیش چاپ شده بود و قصد داریم چهارمین جلد را هم در آینده نزدیک به یاری خداوند منتشر کنیم.

کزازی در خصوص دیگر کتاب‌های در دست انتشارش اظهار کرد: کتاب «دمی با دم» به گونه‌ای چاپ خواهد شد که در نمایشگاه کتاب هم عرضه شود و در آن سروده‌هایی است که پیش از این پراکنده چاپ شده‌اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟