مهندس مهدی رعیتی دبیر شورای عالی سیاستگذاری این همایش با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت : پیشتر قرار بود این همایش از 2 تا 4 بهمن درجزیره کیش برگزار شود اما استقبال مراکز علمی پژوهشی ، دانشجویان ، معماران وتمایل بسیاری از صاحبان اندیشه برای شرکت در این رویداد فرهنگی دست اندرکاران همایش را وا داشت که زمان برگزاری را به27 و 28 فروردین سال 1399موکول کنند.

مهندس رعیتی با توضیح اینکه قرار است در این همایش برنامه های مدونی برای ایجاد نگرشی پیشرو در معماری و وضعیت ساخت و ساز کرانه های ساحلی جنوب ایران با تکیه بر نهادهای بومی و ملی ایران طرح شود ، گفت : این همایش با محوریت موضوعات گوناگونی چون الگوهای معماری و شهرسازی بومی در کرانه ی ساحلی خلیج فارس و دریای عمان ، راهکارهای اقلیمی در معماری و شهرسازی این خطه ، الگوهای بومی و مدیریت آب وعناصر و اجزای آن، مصالح و فناوریهای بومی قابل احیا در ساخت و سازهای جدید و محیط زیست و ساخت وساز در این منطقه برگزار خواهد شد.

این همایش به همت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ، صنعتی واقتصادی کشور، وزارت راه و شهرسازی، اندیشگاه مهسا وسازمان منطقه آزاد کیش برگزار می شود.

گفتنی است برای نخستین بار جایزه بین المللی سالیانه معماری حریره نیز به صاحبان ایده ، طراحان و سازندگان ممتاز شرکت کننده در این همایش اعطا می گردد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟