به گزارش رکنا، محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایام اربعین حسینی و احتمال افزایش قیمت بلیت هواپیما در این ایام، گفت: هرگونه افزایش قیمت بلیت هواپیما، اتوبوس و یا حتی قطار در آستانه اربعین حسینی ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود.

وی افزود: دلیلی ندارد که بلیت هواپیما در ایام خاص افزایش قیمت داشته باشد، اگر آژانس‌های هواپیمایی هم خودشان بازار دلالی و واسطه‌گری به راه بیاندازند، روند قابل کنترل نخواهد بود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه از سال‌های گزارش‌های متعددی به کمیسیون، مبنی بر تخلف آژانس‌های هواپیمایی در افزایش بی‌رویه قیمت بلیت هواپیما ارسال شده است، اظهار داشت: ما این گزارش‌ها را در کمیسیون عمران به دقت بررسی کرده‌ایم و به این نتیجه رسیده‌ایم که تخلف برخی شرکت‌های هواپیمایی در این حوزه محرز شده است.

رضایی‌کوچی تصریح کرد: به تازگی در جلسه‌ای که با معاون وزیر راه و شهرسازی و برخی مسئولان این وزارتخانه داشتیم، وعده دادند که بلیت هواپیما به هیچ عنوان در ایام اربعین افزایش نخواهد داشت و با متخلفین نیز قاطعانه برخورد خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد: زائران اربعین در صورت مشاهده هرگونه افزایش بی‌رویه قیمت بلیت هواپیما می‌توانند مراتب اعتراض خود را به سازمان تعزیرات اعلام کنند، عزم جدی برای برخورد با متخلفان وجود دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟