پوریا عبدی بازیگر نمایش «پاتریک کلایورت» در خصوص نقش خود در این اثر نمایشی، گفت: نمایش «پاتریک کلایورت» روایتگر داستان دو سارق است که برای دزدی، کلیسا را انتخاب می‌کنند. من نقش «ادی» را در این نمایش ایفا می‌کنم و «فیلیپ» نقش مقابل من است. این دو دزد احمق با اتفاقاتی مواجه می‌شوند و فضایی پر از ترس و هیجان را تجربه می‌کنند.

وی درباره تجربه همکاری خود با گروه سازنده این اثر بیان کرد: ما یک گروه هستیم و سال گذشته نمایش «خرس» را در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه بردیم. من پروژه «پاتریک کلایورت» را به علیرضا قاسمی پیشنهاد دادم و او نمایشنامه آن را نوشت و احسان ناجی آن را بازنویسی و سحر پرتوی کیان آن را کارگردانی کرد.

وی افزود: این نمایش کاملاً گروهی است و بازی نقش «ادی» از طرف من نیز به صورت گروهی تصمیم گیری شد. «ادی» شخصیتی چالش‌برانگیز است و هرکسی دوست دارد آن را بازی کند؛ این نقش متفاوت‌ترین نقشی است که تاکنون ایفا کرده‌ام.

عبدی در خصوص استقبال تماشاگران از نمایش «پاتریک کلایورت» گفت: به دلیل ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) دو هفته اجرا نداشتیم. با این وجود استقبال از نمایش بسیار خوب بود. من در زمینه تئاتر فعالیت و پژوهش‌های بسیاری دارم و به نظر من مردم این روز‌ها بیشتر به سراغ نمایش‌هایی می‌روند که با اجرای افراد چهره و سلبریتی روی صحنه برود یا نمایشی کمدی باشد. نمایش‌های جدی و بدون سلبریتی این روز‌ها مخاطبی ندارند و در بیشتر مواقع با استقبال روبرو نمی‌شوند و همین سبب ضرر مالی می‌شود.

این بازیگر در خصوص کار‌های آتی خود گفت: در حال حاضر سه نمایش آماده اجرا دارم؛ ولی باید ببینم کدام یک زودتر مجوز دریافت می‌کند. با گروهی دیگر نیز نمایشی به نام «زامبیسم» به کارگردانی محمد مرادی فرد برای اجرا در تئاترشهر داریم.

گفتنی است نمایش «پاتریک کلایورت» به کارگردانی سحر پرتوی کیان و با بازی مریم جعفری، حامد شریفی، امین عیدمحمدی، پوریا عبدی تا ۸ مهرماه هر شب ساعت ۲۰ در فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟