مسعود طیبی کارگردان نمایش «فقط چهل روزه بودم» درباره اجرای این نمایش گفت: نمایش «فقط چهل روزه بودم» کاری متفاوت از دیگر کارهای من است , کارهای پیشین من در فضای اجتماعی , فرهنگی, سیاسی و... بوده و در مجموع آثاری بودند که عمومیت داشتند اما مسئله مرگ مسئله شخصی است  و به اینکه چه اتفاقاتی برای اطرافیان شخص فوت شده رخ می دهد و... می پردازد.

طیبی با اشاره به اینکه مرگ بزرگترین دغدغه انسان است , بیان کرد: ما به مسئله مرگ، موضوعی فردی که البته می تواند اجتماعی باشد , می پردازیم و نمایش « فقط چهل روزه بودم» داستان نویسنده ای است که از دنیا رفته و همسرش تا چهل روز با روح او در خانه زندگی می کند.

در تئاترشهر معیاری برای انتخاب نمایش ها وجود ندارد

وی با بیان اینکه من سال ها است که با  مسعود هاشمی نژاد کار می کنم، افزود: برخی متن ها هستند که با مسعود هاشمی نژاد تولید کردم و در گفتمان های خود به ایده ای رسیدیم و هاشمی نژاد آن را نوشته و از طرفی متن هایی نیز بوده که مسعود هاشمی نژاد آن را نوشته و من خوانده ام البته من تمامی نمایشنامه های مسعود هاشمی نژاد را می خوانم.متن نمایشنامه «فقط چهل روزه بودم» اتفاقی به دست من رسید  و البته متن آن کامل نوشته نشده بود؛ زمانی که آن را خواندم به آن علاقه مند شدم و تصمیم گرفتم آن را روی صحنه بیاورم.

کارگردان نمایش « فقط چهل روزه بودم» درباره انتخاب بازیگران نمایش گفت: سال ها است گروه نمایشی خود را دارم اما این کار بسیار متفاوت بود و آن را با دانشجویان خود در دانشگاه  برای بخش بیست و دومین جشنواره تئاتر دانشگاهی کار کردم  و مدتی است که دانشجویانم عضو ثابت گروه نمایشی من هستند اما در مجموع کاری را اجرا می برم که به بازیگران گروه تطبیق داشته باشد.

طیبی درباره اجرای نمایش « فقط چهل روزه بودم» در حوزه هنری گفت:این نمایش اولین اجرای من در حوزه هنری است . زمانی که در ایرانشهر اجرا می رفتم همه به من گفتند که اجرا در حوزه هنری اشتباه بزرگی است اما من با این موضوع مخالف هستم زیرا  فضای حوزه هنری بسیار تغییر کرده و نگاه به آثار متفاوت شده است و نیازی به اجرای نمایش سفارشی در حوزه هنری نیست. شب گذشته افتتاحیه نمایش « فقط چهل روزه بودم» بسیار خوب بود و استقبال مخاطبان دو برابر ظرفیت سالن نمایش بود , در صورتی که من تبلیغات ویژه ای برای این نمایش نداشتم .

طیبی درباره مشکلات اجرای نمایش « فقط چهل روزه بودم» بیان کرد: از نمایش « فقط چهل روزه بودم» در جشنواره تئاتر دانشجویی به خوبی استقبال شد و در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت. هر چند که دکتر سعید اسدی بهترین استاد من بودند اما متاسفانه مدیریت ایشان در مجموعه تئاترشهر ضعیف است و اگر نخواهم  اتهام باند بازی بزنم  باید مدیریت ایشان را  ضعیف بدانم. دکتر اسدی به من  گفتند شما در تماشاخانه ایرانشهر اجرا رفتید و من نمی توانم به شما در پلاتو اجرا تئاترشهر اجرا بدهم در حالی که این دو موضوع به هم مرتبط نیستند و اکثر دانشجویان در پلاتو اجرا می روند.

وی ادامه داد: به هر حال من فرمی برای اجرا پر کردم و نوشته شده بود که حداکثر تا یک هفته پاسخ شما را خواهیم داد ولی ما پاسخی دریافت نکردیم اما بلافاصله کارگردانی در مجموعه تئاترشهر اجرا رفت که همزمان در تماشاخانه ایرانشهر هم اجرا داشت. روند اجرا در مجموعه تئاترشهر در یک سال اخیر ضعیف بوده و به نظر من ایشان معیاری برای انتخاب آثار ندارند. به هر حال این تصمیم اتفاق افتاد و حال من از انتخاب حوزه هنری بسیار راضی هستم.

طیبی درباره کار‌های آتی خود گفت: قرار است نمایشنامه‌ای که نوشته پیام لاریان است را در تاریخ ۳۰ مهر تا ۱۵ آبان در تماشاخانه شانو  بر روی صحنه ببریم.

صادق زارعی تهیه کننده و  ایمان میرهاشمی، آرزو صفی یاری بازیگران نمایش « فقط چهل روزه بودم»  هستند.

گفتنی است نمایش «فقط چهل روزه بودم» از ۲۴ شهریور  تا ۱۲ مهر ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه ماه حوزه هنری بر روی صحنه می‌رود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟