برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت مجازی

به گزارش رکنا، علی خاکی صدیق، معاون آموزش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری مجازی اظهار کرد: در همه گیری کرونا که تجربه نادر برای نظام های آموزش عالی جهان بود، تجربیات خوبی را به دست آورده‌ایم.

او افزود: از ابتدای شیوع این همه گیری، بازنگری هایی را در مقررات آموزشی با هدف انعطاف پذیری که بر محوریت آموزش الکترونیکی بود داشتیم.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: با توجه به استمرار وضعیت کووید ۱۹ تمام مقررات و آیین نامه های صادر شده به قوت خود باقی است. ابتدای سال پیش بینی می شد که ترم اول مجازی حضوری برگزار شود و برنامه ریزی هایی هم صورت گرفته بود اما متاسفانه این اقدام عملیاتی نشد و با مصوبه ستاد کرونا، تمام آموزش ها الکترونیکی انجام شد.

او گفت: دروس کارگاهی عملیاتی و آزمایشگاهی در تابستان اجرا شد ولی باز هم وقفه ای ایجاد شد و الان این دروس به صورت حضوری برگزار نمی شود.

معاون آموزشی وزیر علوم ادامه داد: برخی از دانشگاه های برند از آموزش مجازی کلاس های عملی و آزمایشگاه ها استفاده کردند. شعار معاونت آموزشی وزارت علوم بر اساس تجربه چند سال گذشته، توسعه استقرار و استمرار یادگیری الکترونیکی در نظام آموزش عالی کشور است.

آموزش مجازی را جزو آموزش عالی ادامه خواهیم داد

معاون وزیر علوم افزود: بعد از کرونا هم آموزش مجازی را جزو آموزش عالی ادامه خواهیم داد. بسیار مهم است که دستاوردهای این چند ماه دانشگاه ها در حوزه آموزش مجازی را از دست ندهیم. البته آموزش حضوری با هیچ چیز قابل جایگزینی نیست. نباید دانشجویان از جریان آموزش عقب بیفتند و آموزش یک روز هم نباید تعطیل شود.

خاکی صدیق تصریح کرد: اگر آموزش حضوری شروع شود با آموزش مجازی ترکیب خواهد شد زیرا تجربه ما اثبات شده است. در ارتباط با آزمون های این ترم هم باید گفت که این ترم امتحانات الکترونیکی انجام خواهد شد.

او گفت: در ترم گذشته تجربه برگزاری امتحانات الکترونیکی و تجربه ارزیابی مستمر داخل ترم را نداشتیم. اما قبل از شروع این ترم به معاون دانشگاه ها و روسای دانشگاه ابلاغ شد که ارزیابی و سنجش عملکرد دانشجویان باید در دستور کار باشد. این ترم باید وزن امتحان پایان ترم کمتر باشد.

خاکی صدیق بیان کرد: از دانشگاه ها درخواست کردیم که ترم دانشجویان نو ورود برگزار شود ولی به دلیل از دست دادن یک نیم ماه از ترم واحد کمتری به دانشجویان داده شود تا فشار به آنها وارد نیاید و در مقابل بعد از پایان ترم چند هفته این ترم تمدید شود. اگر دانشگاهی واحد زیاد به دانشجو ارائه کند آن را پیگیری خواهیم کرد.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟