آلزایمر، زوال تدریجی عقل است. در این بیماری حفره‌هایی در بافت مغز ایجاد می‌شود که به تدریج پیشرفت می‌کند و منجر به ایجاد تغییرات رفتاری، فراموشی، اختلال در درک و بیان مطالب، حواس پرتی، نشناختن اشیاء و افراد و ناتوانی در انجام کارهای ظریف و ساده می‌شود.

با وجود تحقیقات وسیع، هنوز هیچ عاملی به عنوان علت قطعی بروز آلزایمر تایید نشده است. مجموعه‌ای از عوامل ممکن است در بروز این بیماری موثر باشند که از آن جمله می‌توان به وراثت، آسیب سر، سن مادر هنگام تولد، عوامل محیطی و سبک زندگی اشاره کرد.

نتایج برخی مطالعات نشان می‌دهد که فعالیت بدنی منظم، کنترل وزن، کلسترول، دیابت و فشار خون در محدوده طبیعی می‌تواند تا حدی در پیشگیری از بروز آلزایمر موثر باشد.

یکی از عوامل خطر قابل کنترل آلزایمر، عوامل تغذیه‌ای هستند. هرچند اتفاق نظر در مورد یک برنامه غذایی خاص برای پیشگیری از این بیماری وجود ندارد، اما مطالعات مختلف حاکی از وجود ارتباط بین برخی عوامل تغذیه‌ای با بیماری آلزایمر هستند. به طور مثال، مصرف ناکافی اسیدهای چرب مفید نظیر امگا ۳، مصرف کم سبزی‌ها، ویتامین‌های گروه B، به خصوص B۱۲ و B۹ (اسیدفولیک)، مصرف ناکافی آنتی اکسیدان‌ها از جمله ویتامین C و E و مصرف بیش از حد چربی‌های جامد و اسیدهای چرب اشباع، می‌تواند در ایجاد آلزایمر نقش داشته باشد.

بنابراین، علاوه بر مصرف برخی داروها که می‌توانند سیر زوال عملکرد روانی را در موارد خفیف تا متوسط آلزایمر کاهش دهند، رعایت برخی نکات تغذیه‌ای نیز می‌تواند در جلوگیری از پیشرفت این بیماری موثر باشد مثل مصرف:

ویتامین‌های گروه B

اسیدهای چرب امگا ۳

آنتی اکسیدان‌ها

به طور کلی رعایت توصیه‌های تغذیه‌ای زیر به بیماران مبتلا به آلزایمر، توصیه می‌شود:

· پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و متنوع؛ یعنی از تمام گروه‌های غذایی روزانه به مقدار مناسب و توصیه‌شده مصرف کنید.

· وزن خود را در محدوده مناسب حفظ کنید و روزانه به مقدار کافی ورزش Sport کنید.

· مصرف قند، شکر و سایر محصولات قندی را به حداقل برسانید.

· تا حد امکان از مواد غذایی دارای سدیم بالا مانند سوسیس، کالباس، کنسروها، سس گوجه‌فرنگی و نظایر آن استفاده نکنید و میزان نمک مصرفی در غذای خود را محدود کنید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟