سردار احمد دولتخواه، معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی در آیین افتتاح پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا اظهار داشت: یکی از برنامه‎های پلیس Police هوشمندسازی است. ما می خواهیم با هوشمندسازی به چرایی و چگونگی رخدادها بپردازیم.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف هوشمندسازی، کشف علمی جرم Crime است.

دولتخواه تصریح کرد: برای هوشمندسازی سه الزام باید فراهم باشد که یک: الزامات زیرساختی، دو: الزامات مربوط به پلتفرم و موضوع سوم: بحث سامانه های کاربردی است.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های پلیس در هر سه حوزه کارهای دقیقی انجام شده و پروژه‌هایی که امروز افتتاح می‌شوند، متناسب با هوشمندسازی هستند.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی تصریح کرد: در زمینه هوشمندسازی هیچ مورد خاصی نیست که پلیس امروز برای آن برنامه نداشته باشد.

وی افزود: اپراتور مجازی، پیام رسان و نرم‌افزارهای کاربردی از جمله پروژه‌هایی هستند که امروز افتتاح می‌کنیم. اهداف مختلفی را در طرح‌ها داریم که به عنوان مثال در طرح‌هایی که مربوط به پلیس راهور می‌شود، سعی کرده‌ایم مأمور راهور فارغ از نقطه جغرافیایی‌اش بتواند داده‌های خود را با همکارانش در اقصی نقاط ایران تبادل کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟