جاده چالوس همچنان یک طرفه / ترافیک پرحجم در محورهای هراز و تهران - قم

به گزارش رکنا به نقل از ایسنا، سرهنگ درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور در اولین روز از تعطیلات عید فطر گفت:‌ در حال حاضر و تا اطلاع بعدی تردد از مسیر شمال به جنوب جاده چالوس است و این جاده به صورت یکطرفه در مسیر جنوب به شمال بار ترافیکی را جابه‌جا می‌کند. در این مسیر ترافیک پرحجم و روان است و تنها در حد فاصل دوراهی شهرستانک تا پیچ سرهنگ و حد فاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است.

وی ادامه داد:‌ ترافیک در آزادراه تهران - شمال و حد فاصل تونل ۱۸ تا انتهای مسیر نیز پرحجم گزارش شده است. در مسیر جنوب به شمال محور هراز در محدوده مشا و حد فاصل لاسم تا آب اسک نیز وضعیتی مشابه گزارش شده و ترافیک پرحجم و در مقاطعی نیمه سنگین است. تردد در محور فیروزکوه و آزادراه قزوین - رشت بدون گره ترافیکی و روان گزارش شده است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور افزود: برابر گزارش‌های دریافتی ترافیک در آزادراه تهران - قم در محدوده های عوارضی، فرودگاه امام خمینی و شهرک صنعتی شمس آباد نیز پرحجم اما روان گزارش شده و در دیگر محورهای کشور مشکل ترافیکی خاصی گزارش نشده است.

جهانی درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور نیز گفت: در برخی از محورهای‌ استان‌های آذربایجان شرقی، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران گزارش شده است بنابراین لازم است رانندگان هنگام تردد در این محورها با فاصله طولی مناسب و سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

وی با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان  و مسافران خواست که قبل از آغاز سفر از طریق تماس با این شماره از وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور مطلع شوند و با توجه به اطلاعات به دست آمده برای سفر خود و انتخاب مناسب‌ترین مسیر برنامه‌ریزی کنند.

آیا این خبر مفید بود؟