مخازن پسماند در تهران نوسازی می شوند

مخازن پسماند / مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از نوسازی مخازن پسماند در تهران خبر داد. بر این اساس، از امروز مخازن پسماند در تهران نوسازی می شوند. همچنین طرح توزیع گسترده مخازن پسماند در تهران از امروز آغاز می شود. تعداد مخازن پسماند در تهران به 53 هزار مخزن شهری می رسد.

به گزارش رکنا، صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر ادامه اجرای طرح کاهش مخازن در سطح شهر تهران بر پایه طرح کاپ (کاهش پسماند) و در عین حال سیاست‌های این سازمان مبنی بر بروزرسانی و نوسازی تجهیزات اجرایی خود افزود: با توجه به رهنمودهای ارائه شده از جانب کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر و معاون خدمات شهری شهرداری تهران طی بازدید اخیر ایشان از سازمان مدیریت پسماند و با اشاره به اهمیت زیبایی بصری شهری، مرحله اول توزیع و احصای نواقص مخازن پسماند شهری آغاز شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر برنامه جدید مدیریت شهری مبنی بر کاهش تولید پسماند خاطر نشان کرد: ساماندهی و مدیریت مطلوب مخازن پسماند به عنوان اولین محل ورود زباله‌ها به شهر تأثیر زیادی در پیشرفت بهینه مراحل بعدی مدیریت پسماند خواهد داشت به همین جهت در حال حاضر ضمن تمرکز بر نحوه جمع آوری و انتقال زباله‌های شهر قصد داریم مخازن پسماند را بهسازی کنیم.

علیپور در ادامه با اشاره به جایگزینی و نوسازی تعداد محدودی مخزن پسماند در سال گذشته با توجه به اعتبارات موجود تصریح کرد: در راستای اجرای طرح کاپ از ۲ سال گذشته تاکنون بخشی از مخازن زباله را به روشی جدید به داخل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های مسکونی و شهرک‌ها برده و به موازات آن، مخازن بیرونی را جمع‌آوری کرده‌ایم و البته در کنار اجرای این طرح توزیع و نوسازی مخازن نیز از جمله اقدامات دوره‌ای و مستمر این سازمان بوده تا از این طریق ضمن عیب یابی و رقع نواقص مخازن در صورت لزوم مخزن نو جایگزین شود.

وی در ادامه ضمن اعلام وجود ۵۳ هزارمخزن پسماند شهری در سطح معابر و خیابان‌های پایتخت گفت: طبق بازدیدها و بررسی‌های انجام شده برای رسیدن به ایده آل نیاز به جایگزینی ۱۰۰۰۰ مخزن در سطح شهر تهران داریم که طبق برنامه جدید مصمم هستیم به مرور و به فراخور نیاز نوسازی و جایگزینی این مخازن را انجام دهیم.

علیپور با اشاره به حساسیت موضوع مدیریت پسماند و مواجهه این امر با تک‌تک شهروندان اظهار داشت: در این حوزه نباید توقع بازدهی سریع را داشت چرا که تغییر عادت شهروندان زمان بر بوده و در کلان‌شهر تهران با جمعیت بالاو تنوع فرهنگ‌ها ی مختلف این تغییر عادت و فرهنگ سازی و آموزش شهروندان را دشوارتر کرده است.

وی با تاکید بر دقت در نگهداری مخازن به عنوان بخشی از بیت المال و تقویت تعهد در حفاظت از این اموال عمومی افزود: شهروندان محترم با اقدامات ساده و راحت از قبیل تفکیک زباله‌های شهری، آبگیری پسماند و کاهش شیرابه آن و تخلیه پسماند رأس ساعت ۹ شب می‌توانند مانع استهلاک، زنگ زدگی و خوردگی مخازن شده و از این طریق ضمن کاهش هزینه‌های مدیریت شهری، مسیر تلاشگران این عرصه را در رسیدن به آرمانهای خود از جمله اجرای برنامه‌های کاپ (کاهش پسماند) هموارتر کنند.

آیا این خبر مفید بود؟