زاکانی: بخش کوچکی از ظرفیت های تهران در اختیار واکسیناسیون کرونا قرار داشت

صبح امروز مرکز واکسیناسیون کرونا در بوستان گفتگو افتتاح شد. در مراسم افتتاح این مرکز واکسیناسیون شهردار تهران نیز حضور داشت. زاکانی توضیحاتی در مورد امکانات تهران و وضعیت واکسیناسیون کرونا ارائه کرد. به گفته شهردار تهران، همه ظرفیت های تهران در اختیار واکسیناسیون کرونا قرار خواهد گرفت.

به گزارش رکنا، علیرضا زاکانی در حاشیه افتتاح مرکز واکسیناسیون بوستان گفتگو در جمع خبرنگاران افزود: اولویت نخست کشور بحث پیشگیری و درمان است و ما علاوه بر واکسیناسیون به خدماتی که وزارت بهداشت ارائه می‌کند هم نیازمندیم و اقدامات جدیدی هم انجام شود.

وی گفت: در موضوع فاصله اجتماعی و فعال بودن شهر در عین صیانت از سلامت شهروندان در نظر داریم که به عنوان محور دوم فعالیت مان کار‌هایی که مغفول مانده است انجام شود و محور سوم فعالیت ما کار جهادی در ارائه خدمات اجتماعی است.

شهردار تهران از زحمات مسئولان شهرداری قدردانی کرد و افزود:، اما امروز آغاز یک سرفصل جدید است و ما باید شهرداری را به عنوان رکن رکین و خدمتگزار شایسته آحاد مردم تهران به میدان بیاوریم و همه ظرفیت هایمان را به کار گیریم.

زاکانی شرایط کشور از باب بیماری کرونا و فوت میانگین روزانه ۶۰۰ نفر در کشور را بسیار سخت و غیر قابل تحمل توصیف کرد و گفت: از دو هفته پیش جلساتی را با استادان دانشگاه آغاز کردیم و نقشه راهی استخراج شد که شهرداری بتواند با افزایش فعالیت کمک کار هر چه بهتر در نظام سلامت باشد.

وی گفت: ما در همین زمینه جلساتی را با وزیر بهداشت برگزار کرده ایم و مردم در روز‌های آینده اخبار خوبی در بحث سرعت پیشگیری و درمان، فاصله اجتماعی و زیست فعال و پویا در شهر خواهند شنید.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی درباره روند واکسیناسیون کارکنان شهرداری هم افزود: بخشی از این کار انجام شده است و تلاش می‌کنیم با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

زاکانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شهرداری تهران به دولت در انجام واکسیناسیون چگونه کمک خواهد کرد؟ افزود: تهران ظرفیت‌های فوق العاده و بالایی دارد و ۱۱۰ سوله بحران در همه مناطق تهران داریم که فقط بخش کوچکی از آن در خدمت واکسیناسیون است و تلاش داریم از همه ظرفیت‌های شهرداری در این بخش استفاده کنیم.

وی گفت: مرکز واکسیناسیون بوستان گفتگو که امروز افتتاح شد تا یکی دو روز آینده به مردم خدمات ارائه می‌کند و ما تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت‌های حاکمیت و پیوستگی به ظرفیت‌های مردمی، عرصه خدمتگزاری را ارتقا دهیم.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی اولویت‌های کاری شهرداری را نخست، موضوع کرونا خواند و افزود: روزانه حداقل ۶۰۰ خانواده و خاندان عزادار می‌شوند که ما را بسیار نگران کرده است.

زاکانی گفت: محور دوم تلاش ما جدیت در ارائه خدمت است که مادر همین زمینه با راه اندازی قرارگاه ویژه خدمتگزاری تلاش می‌کنیم چهره شهر را از برخی آلودگی‌ها در بحث پسماند و دیگر موارد بزداییم.

وی افزود: اولویت سوم ما رسیدگی به معضلات اجتماعی است چرا که وجود کودکان کار و معتادان متجاهر در شهر برای ما غیر قابل تحمل است و آسیب‌های جدی به روح و روان مردم وارد می‌کند.

شهردار تهران گفت: تلاش داریم علاوه بر وظایف ذاتی خودمان، ارائه خدمت به مردم را نیز افزایش دهیم تا مردم از رفاه و آسایشی شایسته بهره‌مند شوند.

آیا این خبر مفید بود؟