اطلاعیه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره ساعات اجرای طرح های ترافیکی

به گزارش رکنا ، بر اساس اطلاعیه این معاونت، پس از لغو اجراى محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا، از ٢٣ فروردین امسال، شاهد افزایش قابل توجه تردد خودروهای شخصی و در نتیجه، تراکم ترافیک در هسته مرکزى شهر بودیم که سرانجام پس از حدود دو ماه عدم اجرای طرح ترافیک، به منظور مدیریت و کنترل ترافیک در محدوده مرکزى شهر، طرح ترافیک با تصویب در ستاد کرونا و شورای حمل ونقل ترافیک تهران ، پس از دوبار به تعویق افتادن شروع اجرای محدوده های مذکور، بالاخره از ١٧ خرداد سال جاری مجدداً در تهران اجرا شد.

تغییر ساعت اجرای طرح های مذکور

این در شرایطی است که به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، همچنان بر پرهیز از ترددهای غیر ضروری شهروندان و نیز ترجیح استفاده از وسایل نقلیه شخصی نسبت به ناوگان حمل و نقل عمومی از سوی این معاونت تاکید شد. از این‌رو با توجه به مصاحبه شهردار محترم تهران ، به منظور رفاه حال عموم شهروندان به ویژه کارمندان، ساعت اجرای طرح های مذکور از 8 لغایت 16 به 8.30 لغایت 16 تغییر یافت که ورود و خروج به محدوده طرح ترافیک وکنترل آلودگی هوا با توجه به ساعت کار ادارات، مشمول پرداخت عوارض نشود.

پیش از خرداد، زمان فعالیت ادارات از سوی دولت، ٧ تا ١٤ تعیین شده بود اما پس از ابلاغ مجدد توسط دولت، ساعت کار ادارات به ٧.٣٠ تا ١٤.٣٠ تغییر یافت. بر همین اساس، ساعت محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا نیز از 8 به ٨.٣٠ و خروج رایگان از 14 به 14.30 ( بازده زمانی 6 ساعت در هر دو حالت) با هماهنگی اعضای محترم شورای حمل ونقل و ترافیک تهران تغییر و در نظر گرفته شد. بنابراین برای رفاه کارمندان، خروج از محدوده های فوق از ساعت 14.30 رایگان خواهد بود . به این منظور از١٦ خرداد، اطلاع‌رسانی اجرای طرح ترافیک کنترل آلودگی هوا و تغییر ساعات اعمال آن از طریق سامانه «تهران من» صورت گرفت و ملاک محاسبه عوارض محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا همان خواهد بود .

تماس شهروندان با واحد صدور آرم سازمان حمل ونقل وترافیک

قابل ذکر است در صورتی که شهروندان محترم از اطلاع رسانی های صورت گرفته در این زمینه ، در گذشته بی اطلاع ماندند، می توانند طی تماس با واحد صدور آرم سازمان حمل ونقل وترافیک، موضوع را مطرح نمایند تا اقدام لازم صورت گیرد.

ضمنا توصیه میشود شهروندان محترم به منظور اطلاع دقیق ازوضعیت اجرای طرح های ترافیکی ، اطلاعیه ها و اخبار مندرج در سامانه ی «تهران من» را پیگیری کنند .

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان این اطلاعیه تأکید کرد: از آنجا که در روزهای اخیر برخی رسانه ها مبادرت به انتشار اخبار نادرست ، بدون توجه به تاریخ مصاحبه ها و تغییر ساعت حضور کارمندان در محل کار خود کرده اند، تاکید میشود در راستای آرامش خاطر و رفاه حال عموم شهروندان به ویژه کارمندان، ساعت اجرای محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا طبق مصاحبه شهردار محترم تهران با ساعت کار ابلاغ شده از سوی دولت محترم تنظیم شده و اطلاع‌رسانی در این خصوص نیز در همان زمان از طریق سایت رسمی « تهران من » صورت گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟