افتتاح پیاده‌راه شهریار با حضور شهردار تهران

به گزارش رکنا ، پیاده‌راه شهریار صبح امروز با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران، زهرا نژادبهرام، محمد سالاری، شهربانو امانی و جمعی از بازیگران و هنرمندان پیاده‌راه شهریار افتتاح شد.

به گفته آبادیان شهردار منطقه ۱۱ با افتتاح این پیاده‌راه شاهد تبدیل آن به پاتوق فرهنگی پایتخت در پهنه رودکی به عنوان بزرگ‌ترین پروژه فرهنگی شهر تهران خواهیم بود.

شایان ذکر است عملیات عمرانی این پیاده‌راه پاییز سال ۹۸ از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران و با همکاری شهرداری منطقه ۱۱ آغاز شد که امروز به صورت کامل افتتاح شد.

پیاده‌راه شهریار دارای سه لاین فضای سبز در ضلع شمال، جنوب و میانی است و طراحی فضای سبز آن به دلیل وجود مکان‌های فرهنگی و هنری مانند تالار وحدت، تالار رودکی و هنرستان موسیقی بسیار دقیق مورد توجه قرار گرفته است.

افتتاح پیاده راه شهریار گامی موفق برای روشندلان

حناچی، شهردار تهران در حاشیه افتتاح پیاده راه شهر که با حضور مسئولان افتتاح شد، در جمع خبرنگاران گفت: محوری که امروز افتتاح شده بخشی از قلمرو عمومی شهر تهران است؛ اینجا بخشی از طرحی است که از آن تحت عنوان گذر رودکی یاد می‌شود.

وی ادامه داد: ما در این فضا مسجد و مرکز فرهنگی، ولی عصر را داریم و این فضا پلاک‌های دیگر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و محوری فرهنگی است.

به گفته شهردار تهران، این گذر در کنار تالار وحدت قرار دارد و می‌خواهیم اتفاقات خوبی در اینجا رقم بزنیم؛ در واقع این گذر فرصتی است برای اتفاقات خوب فرهنگی و این افتتاح تازه قدم اول است.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: افتتاح این پروژه را یک هفته به تعویق انداختیم تا ضوابط مناسب سازی معلولین و فضا‌های عمومی شهری انجام شود و خوشبختانه این اقدام انجام شد.

پیاده راه شهریار

حناچی توصیه کرد تا شهروندان از ۲ ایستگاه متروی نزدیک برای بهره از گذر شهریار استفاده کنند.

شهردار تهران ادامه داد: این پروژه کوچک مقیاس است، اما به لحاظ تاثیرگذاری فرهنگی قابل توجه است و قرار است. این فضا کیفی و عرصه هر محصولی تحت ضابطه خاصی انجام شود.

حناچی در بخش دیگری از سخنانش به مشکل پله برقی مترو اشاره کرد و گفت: تعمیرات اساسی پله برقی‌ها یکی از مشکلات ما در تحریم‌ها است، اما با هماهنگی با تولید کنندگان داخلی تلاش می‌کنیم این مشکل رفع شود.

محور فرهنگی و تاریخی در تهران

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص محور‌های فرهنگی پایتخت گفت: تهران براساس طرح جامع و تفصیلی یک محور فرهنگی و تاریخی دارد که از لاله زار نو شروع و به انتهای بازار وصل می‌شود و یک محور فرهنگی تاریخی در شهرری داریم از چشمه علی تا حضرت عبدالعظیم است و مناسب سازی آن نیز در دستور کار داریم.

حناچی خاطرنشان کرد: ضوابط مناسب سازی این گذر برای همه شهروندان از جمله روشندلان رعایت شده و تلاش می‌کنیم پروژه‌ای در تهران بدون این ضوابط افتتاح و اجرایی نشود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟