به گزارش رکنا، محمد قانبلی در بیستمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور خود در اعتراض به ارسال پیامک بابت الزام شرکت اعضا در جلسات هم اندیشی گفت: پیامکی مبنی بر مصوبه هیأت رئیسه در خصوص حضور اعضا در جلسات هم اندیشی ارسال شده است که در آن تاکید شده حضور اعضا در این جلسات الزامی است و عدم حضور آنها غیبت غیر موجه محسوب می‌شود. این برخلاف آئین‌نامه ماده ۲۰ داخلی شورای عالی استان‌هاست.

وی خطاب به رئیس عالی شورای استان‌ها مدعی شد: مشکل سیاسی شدن شوراهاست و عدم نظارت و انتصاب مدیران ضعیف و ناکارآمد و عدم آشنایی به نواقص شورایی، شورای عالی استان‌ها را به سراشیبی سقوط می‌کشاند.

وی ادامه داد: افراد قوی و توانمند از نظر شما چه افرادی هستند؟ قطعاً همکارانتان در شورای شهر تهران و یا شهرهای بزرگ و کلانشهرها را افراد قوی می‌دانید. در این دو سال اعضای شورای شهر تهران چه کردند، آیا پروژه بزرگ عمرانی در تهران کلنگ زنی و یا پروژه‌ای افتتاح کرده‌اید؟. نامگذاری چند کوچه، خیابان و میدان یا محدود کردن تردد مردم در سطح شهر تنها دستاورد شورای شهر تهران در این دوره است و دستاورد دیگری ندارد.

نماینده مردم تهران در شورای عالی استان‌ها در بخش دیگری از صحبت‌های خود خطاب به عارف، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مصاحبه شما را خواندم و لذت بردم. به حمایت از شوراها برخواسته‌اید و با برخورد سیاسی با آنها مخالف کرده ولی چرا اینقدر دیر؟ چرا زمانی که سپنتا نیکنام نماینده شورای شهر یزد را با مشکل مواجه کردند وارد موضوع نشدید؟. قطعاً جامعه شورایی آنقدر بالغ شده که دیگر فریب بازی‌های سیاسی را نخورد.

قانبیلی ادامه داد: آقای رئیس جمهور سال پیش قول دادید که طرح منابع پایدار شهرداری و مدیریت یکپارچه شهری را در کوتاه‌ترین زمان به مجلس ارائه کنید. سرنوشت این وعده چه شد؟ یک سال از آن می‌گذرد و هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

وی با انتقاد از عدم تبریک روز شوراها از سوی روحانی همچنین گفت: در این دو سال باقیمانده از دولت، تدبیری کنید تا امید در جامعه شورایی زنده شود.

قانبیلی در حالی سخنرانی کرد که اخذ حق الجلسه ۱۸ میلیونی وی برای یک سال حضور در جلسات مجامع و هیأت‌های مختلف، در جلسه امروز شورا بحث برانگیز شد به طوریکه با حضور در جمع خبرنگاران در این باره گفت: به عنوان نماینده شورا در هیأت نظارت کشور که در وزارت کشور برگزار می‌شود با حق رأی حضور داشته‌ام. بنده مجموعاً در طول سال ۱۳۹۷ در ۵۷ جلسه حضور پیدا کردم که حدود ۱۰ جلسه آن در مجلس بود و مبلغ ۱۸ میلیون تومان را بابت حق ایاب و ذهاب دریافت کرده بودم. بنده از پردیس برای شرکت در این جلسات به تهران می‌آیم و برای حضور در این جلسات مصوبه پرداخت حق الجلسه وجود دارد، لذا به این ترتیب بنده بابت حق الجلسات از شورای عالی استان‌ها طلبکار هستم و علاوه بر مبلغ ۱۸ میلیون تومان بابت ایاب و ذهاب، باید حق الجلسات نیز پرداخت شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟