مجید فراهانی با انتشار متنی که در اختیار خبرنگاران قرار داد در ارتباط با ارائه به موقع گزارش تخصیص اعتبار و اولویت بندی مصارف به صورت ماهانه مطابق با بند الف، تبصره 2 بودجه سال 1398 شهرداری تهران، سازمانها، شرکت‌ها و موسسات وابسته توضیحاتی را مطرح کرد.

وی در این خصوص گفت: بودجه به عنوان سند مدیریت مالی و عملکردی یکساله مدیریت شهری، مهم‌ترین ابزار برای تعیین جهت‌گیری‌ها، خدمات، اقدامات و فعالیت های شهرداری، سازمانها، شرکت‌ها و موسسات وابسته است که باید «جامع»، «واقعی»، «دقیق»، «انعطاف پذیر» و«متعادل» تنظیم و پس از تصویب شورای اسلامی شهر با رعایت الزامات قانونی و با توجه به میزان تحقق درآمدها اجراء شود.

فراهانی تاکید کرد: بر همین اساس نظارت بر اجرای بودجه و ارائه گزارشات دقیق، شفاف و به موقع از اجرای بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر بر اجرای بودجه می‌تواند در واقعی کردن ردیف ها و جداول بودجه و ملموس کردن دستاوردهای بودجه‌ریزی برای شهروندان موثر باشد.

فراهانی با بیان بندهای مصوی بودجه ۹۸ شهرداری تهران تصریح کرد: بر اساس بند الف ، تبصره 2 بودجه سال 1398 «شهرداری تهران» موظف است؛ جلسات کمیته تخصیص منابع نقد و غیرنقد را حداقل یک بار در هر ماه برگزار و گزارش این جلسات شامل تخصیص اعتبار بر مبنای پیش‌بینی تحقق منابع عمومی و اختصاصی و اولویت‌بندی مصارف را به صورت ماهیانه به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند.

عضو شورای شهر تهران افزود: اکنون پس از گذشت پنجاه روز از آغاز سال 1398 هنوز گزارشی درباره برگزاری، تخصیص اعتبار و اولویت بندی مصارف از سوی شهرداری به شورا تقدیم نشده است.

فراهانی گفت: بر همین اساس در اجرای بند 3 ماده 71 قانون شوراهای اسلامی کشور،درباره «ارائه به موقع گزارش تخصیص اعتبار و اولویت بندی مصارف به صورت ماهانه مطابق با بند الف، تبصره 2 بودجه سال 1398 شهرداری تهران،سازمانها،شرکتها و موسسات وابسته» به شهرداری تهران تذکر می‌دهم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اظهار کرد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام حناچی، شهردار تهران شاهد توجه بیش از پیش به نظارت بر اجرای بودجه شهرداری به عنوان سند مدیریت مالی و عملکردی مدیریت شهر تهران باشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟