محمود دیانتی  اظهار داشت: امروز نیز وزش باد شدید در شهرهای شمالی استان سیستان و بلوچستان ادامه داشت و در برخی نقاط سبب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی شد.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته حداکثر سرعت وزش باد در زابل به ۷۶ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل دید افقی در فرودگاه زابل را به ۸ کیلومتر کاهش داد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در سایر شهرهای شمال استان نیز وزش باد و گردوخاک امروز نیز ادامه داشت، گفت: وزش باد در شهر زهک نیز موجب کاهش دید افقی شد.

وی تصریح کرد: برخلاف ساعات ابتدای امروز، هم اکنون از سرعت وزش باد در زابل کاسته شده است و سرعت وزش باد لحظه ای حدود ۶۸ کیلومتر بر ساعت است.

دیانتی بیان داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی انتظار می رود همچنان تا اواسط هفته آینده وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه در شهرهای شمالی استان سیستان و بلوچستان ادامه یابد.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت در برخی نقاط این منطقه گاهی سرعت وزش باد به بیش از ۸۵ کیلومتر بر ساعت نیز می رسد، گفت: وزش این باد شدید در نقاط مستعد موجب خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟