معاون فرماندار گمیشان گفت که با تلاش شبانه روزی نیروهای مسلح، آتش نشانان شهرداری تهران، دستگاه های محلی و بومیان منطقه عملیات تخلیه آب از منازل سیل زده شهر گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان امشب /پنجشنبه/ پایان یافت.

سید علیرضا حسینی اظهار داشت: سیل اخیر و ورود حجم فراوان سیلاب به گمیشان موجب آبگرفتگی یک هزار و 700 خانه شهری و روستایی شهرستان شد که با تلاش نیروهای امدادی همه خانه ها از آب تخلیه شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر 77 خانوار گمیش تپه بصورت متمرکز از خدمات اسکان اضطراری مدیریت بحران و هلال احمر استفاده می کنند که پس از تخلیه آب و اطمینان از استحکام و ایمنی خانه ها به محل زندگی خود بر می گردند.

وی افزود: هر چند تعدادی از شهروندان گمیش تپه دچار بیماری هایی همچون گال و اسهال شده اند اما وضعیت عمومی بهداشت شهر رضایت بخش است و تاکنون موردی از بیماری های واگیر دیده نشده است.

معاون فرماندار گمیشان ادامه داد: مرکز بهداشت و بسیج در حال گندزدایی منازل آب گرفته هستند و تلاش می کنند که بوی مانداب پراکنده در بخش های شرقی شهر را از بین ببرند.

حسینی به حل مشکل محصور بودن 5 روستای مرزی گمیشان در آب اشاره کرد و گفت: روستای قرنجیک خواجه خان در شرق گمیش تپه همچنان در محاصره آب است و تردد در روستا با قایق انجام می شود.

وی گفت: سپاه قزوین با همکاری شهرداری این شهر در حال احداث راه دسترسی موقت برای این روستا هستند که بزودی پایان می یابد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟