سعید نایبی در خصوص آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل زدگان در شهرستان پلدختر توسط نیروهای شهرداری تهران گفت: حسب دستور شهردار تهران تیمی از معاونت فنی و عمرانی برای امداد رسانی به سیل زدگان به پلدختر اعزام شد که ضمن هماهنگی با شهرداری و فرمانداری پلدختر نسبت به احصا وسایل و ماشین آلات مورد نیاز اقدام کردیم که براین اساس دستگاه های عمرانی همچون گریدر، کمپرسی و... به منطقه ارسال شد.

وی با بیان اینکه تیم مهندسی ماشین آلات مخصوص تخلیه گل و لای را به همراه دارد گفت: بر اساس جلسه ای که روز گذشته برگزار شد در راستای امدادرسانی بهتر ، شهرستان پلدختر پهنه بندی شد و میان دستگاه های مختلف همچون بنیاد مسکن، سپاه، ارتش، شهرداری تهران و... تقسیم شد.

نایبی با بیان اینکه پاکسازی حد فاصل میدان بسیج تا میدان جهاد با بیش از ۶۰۰ خانه بر عهده شهرداری تهران گذاشته شده است، افزود: بیش از یک و نیم متر گل ولای در خانه ها نفوذ کرده است که این مسئله وضعیت امدادرسانی و تخلیه گل و لای را با مشکل مواجه کرده است و به دلیل عمق فاجعه تخلیه گل ولای با کندی انجام می شود.

مدیر هماهنگ کننده امور اجرایی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در امر کمک رسانی به سیل زدگان شهرستان پلدختر باز کردن معابر اصلی، فرعی و کوچه ها نیز جزو وظایف شهرداری تهران است گفت: به نظر می‌رسد با توجه به حجم و وسعت گل و لای تا ۴ روز آینده بتوانیم، معابر درجه یک و 2 این پهنه را پاکسازی کنیم اما به نظر می‌رسد تخلیه گل و لای از منازل مدتها طول بکشد اما این عملیات تا پاکسازی کامل شهر از آثار سیل ادامه خواهد یافت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟