عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  در تشریح آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی و روستایی دو استان سیل‌زده لرستان و خوزستان اظهار داشت: در حال حاضر ‌محورهای ‌استان‌های لرستان و خوزستان بیش‌ از دیگر استان‌‌های سیل‌زده درگیر مشکلات پس از سیل است.

وی ادامه داد: در استان لرستان حدود ۲۸۰۰ روستا داریم که از این میزان، در ۵۲۸ روستا محورهای مواصلاتی به دلیل سیل مسدود شده بود اما در حال حاضر بیش از ۳۰۰ محور مواصلاتی روستایی بازگشایی شده است.

* تأمین ۳۰۰ دستگاه ادوات راهداری برای بازگشایی مسیرهای‌ مسدود استان لرستان

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار داشت: ‌از ۱۸ ادار‌ه‌کل راهداری استان‌ها، تعداد ۳۰۰ دستگاه ادوات و ماشین آلات به ۱۱ شهرستان استان لرستان منتقل شده است و از روز گذشته عملیات بازگشایی مسیرهای مسدود از طریق ماشین آلاتی که وارد منطقه شده است ‌آغاز شد.

حسن‌نیا با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا پایان امروز بخش زیادی از محورهای روستایی در استان لرستان بازگشایی شود، گفت: ‌طبق بررسی‌هایی که داشته‌ایم در استان لرستان اغلب مسیرهای روستایی در حوزه ۹ شهرستان مسدود است‌.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در همه محورهای روستایی، عملیات بازگشایی مسیرهای مسدود در حال انجام است اما به دلیل اینکه ابنیه فنی بزرگ ما نظیر پل‌ها در سیل اخیر لرستان آسیب دیده اند و هنوز سیلاب در رودخانه ها جاری است، امکان آن که بتوانیم مسیری برای تردد‌ ماشین‌آلات راهداری برقرار کنیم، وجود ندارد که لازمه آن فروکش کردن آب است.

* هماهنگی با ارتش برای استقرار پل‌های شناور در مسیرهای روستایی مسدود

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد: تلاش می‌کنیم با هماهنگی ارتش جمهوری اسلامی ایران، پل‌های شناور روی آب‌ مستقر کنیم تا مسیرهای روستایی مجدداً برقرار شود.

* مسیرهای روستایی جدید در لرستان احداث می‌شود

حسن نیا ادامه داد: در مسیرهایی روستایی که فعلا امکان بازگشایی وجود ندارد، تلاش می‌کنیم‌ مسیر‌های جدید از طریق ماشین‌آلات راهداری احداث کنیم تا دسترسی به روستاها امکان پذیر باشد و ساکنان روستاها هم بتوانند با مجموعه بیرون روستا ارتباط داشته باشند.

* محور خرم‌آباد-پل‌دختر برای تردد امدادی باز شد

وی اظهار داشت: محور خرم آباد-پل‌دختر برای تردد امدادی باز شده است و از روز گذشته هم ادوات و ماشین‌آلات راهداری در حال تعریض این مسیر هستند. ضمن آنکه در حال‌ رفع مشکل ریزش‌ خاک و سنگ در این محور هستیم تا محور با ایمنی ‌مناسب‌تری قابل تردد باشد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: اغلب محور‌های شریانی در استان‌های لرستان و خوزستان بازگشایی شده است‌ و ‌محورهایی که مسدود است اغلب مسیرهای روستایی هستند.

* اغلب محورهای مواصلاتی و روستایی استان گلستان بازگشایی شد

حسن‌نیا ادامه داد:‌ در استان گلستان‌ به بخش زیادی از محورهای مواصلاتی‌ بازگشایی شده است ضمن آنکه بخشی از محورهای روستایی نیز‌ بازگشایی شده‌اند و بخشی هنوز مسدود هستند که عملیات بازگشایی مسیر توسط ماشین‌آلات راهداری در آن استان در حال انجام است.

* محور هراز امروز بازگشایی می‌شود

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: همچنین در استان تهران محور هراز از شب گذشته به دلیل ریزش سنگین در طول ۲۰۰ متر از مسیر، مسدود شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در حال تکمیل مراحل پایانی بازسازی محور هراز هستیم و پیش‌بینی می‌کنیم این محور ‌امروز بازگشایی شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟