سرهنگ صیاد درویشی ‌با اشاره به کنترل و مهار سرقت ها در تعطیلات نوروزی عنوان کرد: خروجی برنامه ریزی های انجام شده را بخشی از آن درعملکردها نشان می دهد و در حوزه سرقت های مهم از جمله منزل و خودرو، 4 درصد کاهش سرقت و در حوزه دستگیری سارقان نیز 32 درصد افزایش داشتیم که بخشی از این کاهش به دلیل همین دستگیری‌ها و حضور پررنگ پلیس در نقاط جرم خیز استان بوده است.

وی افزود: یکی از اهداف اصلی پلیس که پیوست همه برنامه های خود قرار داده‌، تقویت اخلاق حرفه‌ای در پلیس و افزایش انعطاف پذیری و آستانه تحمل که بتواند ادراک خوب را در همشهریان، مسافران و زائران نسبت به عملکرد پلیس و امنیت موجود ارتقاء دهد که خوشبختانه در این موضوع هم ما شاهد توسعه بسیار خوبی در استان هستیم و عملکردها این مسئله را نشان می دهد.

سرهنگ درویشی ادامه داد: درحوزه 197 و تماس های مردمی در این ایام، شاهد افزایش 150 درصدی تشکرو قدردانی از عملکرد پلیس بوده ایم که این خود یکی از شاخص های نشان دهنده اخلاق اسلامی و حرفه ای پلیس در استان قم است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امنیت پارک ها در تعطیلات نوروزی، بیان کرد: الحمدالله در تمامی بوستان ها و تفرجگاه بویژه در روز طبیعت شاهد حضور 100 درصدی پلیس بودیم و مورد خاصی را مشاهده نکردیم.

وی با اشاره به کاهش تصادفات در ایام نوروز، بیان کرد: با توجه به اینکه بیش از 2 میلیون و 900 هزار خودرو شامل 12 میلیون مسافر وارد استان قم شدند و حدود بیش از 7 میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان تردد داشته است، همچنان شاهد کاهش 21 درصدی تصادفات فوتی و 20 درصدی تصادفات جرحی در این ایام هستیم که این نشاگر همکاری خوب مردم وحضور پررنگ پلیس و سایر دستگاه های دخیل در این امر است.

سرهنگ درویشی تاکید کرد: قطعاً حضور پلیس یک اقدام وضعی است و بیشترین کار بایستی در اعتلا فرهنگ ترافیک صورت بگیرد، امسال شعار پلیس " نشاط بهاری، نظم و قانونمداری " نامگذاری شده بود و این فرهنگ ترافیک را به عینه در بین مردم مشاهده کردیم و آثار آن را در کاهش تصادفات شاهد هستیم ولی جا دارد در این حوزه بیشتر کار شود تا بعضاً نیز شاهد کاهش تصادفات دلخراش در سطح جاده های کشور نباشیم.

جانشین فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: اگر در حوزه جمعیت شناختی و روان شناختی بررسی کنیم متوجه خواهیم شد افرادی که بیشتر خودشان را به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، اخلاق و روابط اجتماعی در رانندگی پایبند می دانند قطعاً درصد تصادفات فوتی بسیار کمتر از مابقی افرادی است که توجه به این موضوع ندارند.

وی اعلام کرد: پلیس در سال جاری با استفاده از ظرفیت رسانه ها و با انجام اقدامات فرهنگی و توسعه فرهنگ ترافیک را در سطح استان بیش از گذشته اجرا می کند تا شاهد کمترین میزان تلفات رانندگی در سطح استان باشیم چرا که مقوله آموزش بسیار اهمیت دارد.

سرهنگ درویشی در پایان تاکید کرد: فرماندهی انتظامی استان با استفاده از تمام امکانات و ظرفیت خود سعی خواهد کرد، برنامه های خود را در به گونه ای پیش ببرد تا بتوانیم عملکرد بسیار خوبی برای مردم، زائران و مسافران در استان داشته باشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟