افشین پیرنون  با اشاره به آخرین وضعیت تردد راه‌های استان قزوین اظهار داشت: همزمان با سفرهای نوروزی ۹۸ بر اساس اطلاعات دریافتی از ۵۹ دستگاه سامانه تردد شمار بر خط راه‌ها در محورهای مواصلاتی استان قزوین آمار کل تردد ثبت شده در روز ۱۴ فروردین ماه ۱ میلیون ۷۱ هزار و ۸۵۶ وسیله نقلیه بوده است.

پیرنون تصریح کرد: سامانه‌های تردد شمار این اداره کل در محورهای استان قزوین از روز شنبه ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۷ تا پایان روز ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۸، ۲۰ میلیون و ۹۱ هزار و ۸۳۴ تردد را به ثبت رسانده اند. که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: متوسط نرخ جریان ترافیک (تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می‌کنند) در سطح کل راه‌های مواصلاتی استان معادل ۷۷۳ وسیله نقلیه در ساعت بوده است. بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در این ایام، مربوط به آزاد راه کرج- قزوین با ۳ هزار و ۴۳ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

پیرنون متوسط سرعت تردد در آزاد راه‌ها را ۸۷ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۱ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این مدت ۱۰۱ کیلومتر در ساعت مربوط به آزادراه قزوین - زنجان بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین در خاتمه با آرزوی نوروزی شاد و سفری ایمن برای هموطنان عزیز شهروندان عزیز قبل از آغاز سفر به منظور مدیریت سفر خود با بهره گیری از سامانه پیام کوتاه ۱۴۱ از آخرین وضعیت راه‌ها اطلاع حاصل نمایند. این سامانه از طریق نرم افزار ۱۴۱ نیز قابل دسترسی است. و نرم افزار ۱۴۱ از طریق برنامه بازار و یا تارنمای www.۱۴۱.ir به صورت رایگان قابل دریافت و نصب بر روی گوشی‌های تلفن همراه است.

 برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟