روز گذشته با مساعد شدن شرایط آب و هوایی، بالگردهای امداد و نجات هلال احمر، ارتش و سپاه به یاری مردم سیل زده پلدختر و معمولان شتافتند و امروز نیز با روشن شدن هوا کار امداد رسانی به سیل زدگان از سر گرفته شد.

علاوه بر نهادها و دستگاه‌های امدادی و انقلابی، مردم و اصناف مختلف نیز با جمع آوری کمک‌ها در تلاش هستند هرچه سریع‌تر کالاهای مورد نیاز مردم سیل زده را به دستشان برسانند.

استانداران کرمانشاه و همدان نیز در پیام‌های مختلفی ضمن ابراز همدردی با مردم لرستان از ارسال تجهیزات و امکانات مورد نیاز مناطق سیل زده استان خبر داده‌اند.

کمیته امداد امام خمینی (ره) و هلال احمر لرستان نیز کار جمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی را به پیش می‌برند.

اما همچنان حجم خسارت‌ها بسیار بالاست، راه‌های دسترسی تخریب شده و آب و برق و گاز و ارتباط تلفنی و اینترنتی در مناطق سیل زده لرستان به ویژه در پلدختر و معمولان قطع است.

امدادرسانی به اهالی ۲۴۱ روستای لرستان

صارم رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به اینکه به ۲۴۱ روستای لرستان عملیات امداد و نجات صورت گرفته است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری و در پی سیلاب‌های اخیر، جمعیت هلال احمر لرستان به بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ خانوار امداد رسانی کرده است.

وی افزود: بیش از ۱۱ هزار نفر در سیلاب‌های اخیر نیز اسکان اضطراری داده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: در این عملیات‌ها از ۱۱۰ پرسنل و ۳۷۷ داوطلب بهره برده‌ایم که در پی آن ۲۳ دستگاه آمبولانس، ۵۸ تک کابین و دو کابین و از ۳۶ موتور پمپ و لجن کش نیز استفاده شده است.

۶ دستگاه بالگرد در نظر گرفته شده که در روز نخست بیش از ۶۴ سورتی پرواز انجام شد

رضایی افزود: توزیع بیش از ۸۲۰ رول پلاستیک، ۱۷۰ کلمن آب و ۳۳۰ ست ظروف به همراه اقلامی نظیر قند و شکر، پتو، حبوبات، موکت، هیتر برقی، والور و کنسروجات از اقدامات جمعیت هلال احمر لرستان به سیل زدگان بوده است.

وی افزود: بیش از ۱۵۰۰ پک ۷۲ ساعته و بیش از ۱۳۰۰ پک یک ماهه و همچنین ۲۲۰ پک ۲۴ ساعته اقلام زیستی ارائه شده جمعیت هلال احمر به افراد متأثر از سیلاب بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: در سیلاب اخیر نیز با رایزنی‌های صورت گرفته از سوی جمعیت هلال احمر ۶ دستگاه بالگرد در نظر گرفته شده که در روز نخست بیش از ۶۴ سورتی پرواز انجام شد.

تدارک اقلام امدادی و زیستی

رضایی اظهار کرد: با حمایت رئیس جمعیت هلال احمر کشور، دبیر کل و همچنین رئیس سازمان امداد و نجات، بیشتر از آمار افراد حادثه دیده اقلام امدادی و زیستی به استان ارسال شده و هیچ نگرانی در بحث امداد رسانی به سیل زدگان پلدختر و معمولان وجود ندارد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با همدلی و همکاری بیشتر مردم فهیم پلدختر و معمولان بتوانیم در شرایط بهتری امدادرسانی لازم را ارائه دهیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟