در این اطلاعیه آمده است: امدادرسانی به اغلب شهرهای درگیر سیل در استان لرستان از صبح‌گاه روز سه‌شنبه، ۱۳ فروردین ماه با شش بالگرد و تمامی امکانات، تجهیزات و نیروهای امدادی آغاز شد و خوشبختانه در اغلب شهرها با سرعت و گستردگی به نتیجه مطلوب رسید.

در این میان امدادرسانی در شهر پلدختر به دلیل برخی تنش‌ها و رفتارهای هیجانی و عدم نظم و آرامش لازم برای انجام فعالیت امدادگران، متأسفانه به رغم ده‌ها سورتی پرواز روند مطلوبی را طی نکرده است. همان‌گونه که همه می‌دانیم و در پروتکل‌های امدادی نیز بدان تأکید و در زلزله کرمانشاه نیز در روزهای اولیه تجربه شد، لازمه امدادرسانی سریع و مطلوب برقراری نظم و امنیت کافی برای کار امدادگران و نیروهای امدادی است که متأسفانه در روز نخست بحران در شهر پلدختر برقرار نبود.

جمعیت هلال احمر از تمامی مردم خونگرم شهر پلدختر، معتمدین محلی و علی‌الخصوص نیروهای نظامی و انتظامی درخواست دارد تا برای رسیدن به نتیجه مطلوب برای مردم آسیب دیده این شهر در این زمینه همکاری و مساعدت لازم را به عمل آورند.

اقلام زیستی و امدادی به حد کافی در منطقه وجود دارد و بدون تردید پس از برقراری نظم و آرامش در منطقه امکان توزیع مطلوب آن وجود خواهد داشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟