مهدی فراهانی اظهار داشت: از ابتدای طرح نوروزی که از ۲۵ اسفندماه ۹۷ آغاز شد تا روز ۱۱ فروردین ماه سه هزار و ۴۳۷ مأموریت توسط کارکنان اورژانس استان قم انجام شده است.

وی گفت: در این مدت ۲۲ هزار و ۴۳۶ تماس با مراکز اورژانس ۱۱۵ قم برقرار شد و کارشناسان اورژانس سه هزار و ۵۳۱ مصدوم حوادث رانندگی داخل و خارج از شهر قم و بیمار را به مراکز درمانی منتقل کردند.

سخنگوی اورژانس ۱۱۵ قم اضافه کرد: در این مدت ۱۱ پرواز نیز توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ انجام و ۳۰ مصدوم به بیمارستان‌های سطح شهر منتقل شدند.

وی با بیان اینکه سه ایستگاه سلامت در محورهای قم- تهران، قم- کاشان و عوارضی قم- تهران مستقر شده است ادامه داد: اتوبوس آمبولانس اورژانس ۱۱۵ قم در ایستگاه واقع در عوارضی قم -تهران مستقر شده و در ۲ ایستگاه سلامت دیگر نیز یک دستگاه آمبولانس و ۶ نیروی اورژانس مستقر شده‌اند.

فراهانی تصریح کرد: از ابتدای طرح نوروزی تا روز یکشنبه یک هزار و ۲۱۱ نفر از مسافران به ایستگاه‌های سلامت سطح استان مراجعه کردند.

وی یادآور شد: ایستگاه‌های سلامت خدمات مربوط به فوریت‌های پزشکی از جمله اندازه‌گیری فشار خون، قند خون، معاینه و پایش های سلامت اولیه را ارائه می‌دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟