۱۳۶ مستند کرونایی در جشنواره سینماحقیقت

به گزارش گروه فرهنگی رکنا، با شیوع بیماری کووید 19 در ایران، جمعی از مستندسازان حضوری مؤثر در ثبت و ضبط این پاندمی جهانی داشتند که نتیجه تلاش چند ماهه‌ آنها، ساخت 136 فیلم مستند با موضوع کرونا است که به دبیرخانه چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت ارائه شده است.

بخش ویژه‌ این دوره‌ جشنواره به مستندهای کرونایی اختصاص یافته است تا فیلم‌هایی برگرفته از این موضوع و تأثیرات آن بر جامعه، انتخاب، داوری و به معرض نمایش گذاشته شوند.

اهدا دیپلم افتخار و چهار جایزه نقدی از 200 میلیون ریال تا 160 میلیون ریال به برگزیدگان

بخش ویژه کرونای سینماحقیقت رقابتی است و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و چهار جایزه نقدی از 200 میلیون ریال تا 160 میلیون ریال به برگزیدگان اهدا می‌شود.

در بخش بین‌المللی جشنواره حقیقت که امسال به‌صورت غیررقابتی برگزار می‌شود نیز برخی مستندهای خارجی با موضوع کرونا به نمایش درمی‌آیند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی‌مقدم، در آذرماه 1399 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 به‌صورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟