راهکارهای حق شناس برای فعالان سینما در دوران کرونا

به گزارش رکنا ، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به بیان توصیه‌های برای استفاده از ظرفیت سینما‌ها از سوی مردم در شرایط کرونایی پرداخت.
محمدجواد حق شناس احیای سینما ماشین را راهکاری متفاوت برای فعالان سینما در شرایط کرونایی دانست و گفت: ژ که البته شاید فراهم کردن امکانات آن کار آسانی نباشد، اما امیدوارم که وزارت ارشاد و دستگاه‌های متولی در این مساله پیش قدم شوند به خصوص در محله‌هایی که امکان حضور خودرویی وجود داشته باشد و پرده‌هایی که امکان انتقال تصویر و صوت را داشته باشند، بتوانند یک فرصت متفاوت را برای شهر و شهروندان رقم بزنند.

وی ادامه داد: فارغ از این راه با توجه به اینکه کرونا قرار نیست به این زودی کرونا از میان ما رخت بربندد و به نظر می‌رسد ما باید رویکرد خودمان را با کرونا متناسب سازی کنیم و اینکه این خطرات بیماری را به عنوان یک واقعیت بپذیریم.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در کنار این مساله باید تلاش کنیم که با حفظ اولویت سلامتی و جان خود و خانواده‌مان روند زندگی‌مان دچار خدشه نشود و زمینه یک همزیستی همراه با مراقبت بتوانیم با این پدیده فراهم کنیم.

وی ادامه داد: در این شرایط طبیعتا اگر ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی مانند تئاتر‌ها و سینما‌ها و رستوران‌ها را کلا از دور خارج کنیم موجب واردشدن ضربه شدیدی به اقتصاد شهر، اقتصاد خانواده و حتی آسیب‌های روحی و روانی به شهروندان می‌شویم.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در این موارد نیازمند یک دیسیپلین جدید هستیم، تصریح کرد: این ضابطه‌گذاری جدید می‌تواند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم همراه شود تا در این زمینه با مشکلی مواجه نشویم برای مثال در سینمای که سیصد نفر ظرفیت داشت و پیش از شیوع کرونا در زمان اکران با ۲۰ درصد توانش فیلم را اکران می‌کرد، اکنون می‌تواند با حفظ فاضله‌گذاری اجتماعی این امکان را برای همان افراد فراهم کند.

وی ادامه داد: در این شرایط اگر سینما‌ها بازگشایی شود، باید همه به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بپردازند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از این ظرفیت استفاده کنند؛ شرایطی که در تئاتر‌ها و کنسرت‌ها و حتی فروشگاه‌ها بزرگ تجاری هم باید رعایت شود و همه باید خود را نسبت به آن ملزم بدانند.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: به نظر من با راه‌اندازی تهویه مناسب و رعایت مناسب پروتکل‌های بهداشتی در مراکز فرهنگی می‌تواند فرصت مناسبی برای شهروندان باشد که هم زندگی عادی خود برگردند و هم بتوانند از این فرصت استفاده کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

آیا این خبر مفید بود؟