وضعیت سینماها پس از کرونا به کجا رسید؟

به گزارش رکنا ، سینما‌های کشور مانند برخی دیگر از فعالیت‌های اجتماعی و صنفی، به علت شیوع ویروس کرونا چند ماهی است که در تعطیلی به سر می‌برند و هنوز زمان قطعی فعالیت دوباره آنها مشخص نیست. طی چند روز اخیر خبر‌های مختلفی مبنی بر زمان بازگشایی سینما‌ها منتشر شده که هیچکدام از آن‌ها هنوز به قطعیت نرسیده است.

طبق پیگیری‌های ما سازمان سینمایی آمادگی اکران فیلم‌های سینمایی و بازگشایی سالن‌ها را دارد، اما ستاد ملی مبارزه با کرونا هنوز جواب قطعی در خصوص زمان فعالیت مجدد همه سینما‌ها را نداده است؛ اما احتمال دارد سینما‌های شهر‌هایی با وضعیت سفید، اول خرداد ماه شروع به فعالیت کنند. البته با توجه به برگزار نشدن جلسه شورای صنفی نمایش در روز یکشنبه (۲۸ اردیبهشت‌ماه)، احتمال بازگشایی سینماها در این روز (اول خرداد) ضعیف به نظر می‌رسد.

اولویت با کدام فیلم هاست؟

طبق اعلام سازمان سینمایی هر زمان که سینماها باز شوند، اولویت اکران به فیلم‌های روی پرده اسفند سال قبل و نوروز ۹۹ اختصاص می‌یابد که شامل فیلم‌هایی چون «شنای پروانه»، «لامینور»، «لاله»، «بازیوو»، «پسرکشی»، «زن‌ها فرشته‌اند» و «خوب، بد جلف ۲» می شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟