رکنا: شهرام عبدلی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون درباره وضعیت بازیگری گفت: فضای تولیدات را روابط خانوادگی در بر گرفته است. بازیگرانی که در نقش ها حضور دارند عضوی از خانواده نسبی با سببی فیلمسازان هستند یعنی برای ورود به سینما و بازیگری یا پول داشته باشی یا فامیل کافی است.

وی در همین راستا افزود: روابط خانوادگی برای بازی در نقش ها باعث پایین آمدن سطح کیفی آثار شده است به نحوی که مدت زیادی است یک فیلم خوب ایرانی ندیده ام.

بازیگر خط قرمز درباره بهبود وضعیت بازیگری از شرایط کنونی افزود: وقتی سرمایه گذار خصوصی وارد عرصه فیلمسازی می شود در نتیجه فیلمساز آنگونه که تمایل دارد به تولید فیلم و انتخاب بازیگران اقدام می کند. در واقع ضابطه ها جای خود را به رابطه ها داده اند. به نظر من اگر بخشی از سینما Cinema به مانند دهه شصت و هفتاد دولتی شود وضعیت کنونی بهبود خواهد یافت.

عبدلی ادامه داد: در همه جای دنیا برای هنر Art سوبسیت و ممیزی وجود دارد، تعاملاتی بین دولت، مردم و بخش خصوصی حاکم است که وقتی همه این موارد در کنار هم در تولید آثار رعایت شود از بسیاری از خودخواهی ها جلوگیری خواهد شد. همچنین از ورود بازیگری که از او پول دریافت می شود یا اسپانسر برای تولید اثر می آورد جلوگیری می شود.

وی با اشاره به سرمایه گذار خصوصی در تولیدات توضیح داد: سرمایه گذار خصوصی یا باید به دنبال حامی مالی باشد یا باید از بازیگری استفاده کند که سرمایه فروش تولید فیلم به او باز گردد. با وجود چنین وضعیتی یک اثر تنها به چند سوپراستار محدود می شود یا اینکه از بازیگر Actor ناشناخته ای برای ایفای نقش پول دریافت می شود تا به نوعی سرمایه بازگردد.

عبدلی درباره دیگر فعالیت های خود گفت: در سریال سرّ دلبران حضور دارم که این سریال ماه مبارک رمضان از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت، فکر می کنم با توجه به روند تولید و رابطه و تعامل خوب کارگردانی و عوامل سریال این مجموعه با اسقبال مخاطب روبرو خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها