درگیری مسلحانه در نقطه صفر مرزی/ بازداشت 8 سوداگرمرگ در سراوان

سردار احمد طاهری  اظهار داشت: انتظامی شهرستان‌های سراوان و سیب و سوران با پشتیبانی فنی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با گسترش چتر اطلاعاتی خود در جنوب استان به سرنخ‌هایی از فعالیت اعضای یک باند قاچاق مواد مخدر دست یافتند که نشان می‌داد اعضای این باند مسلح مقادیر قابل توجهی مواد افیونی را از مناطق صفر مرزی با استفاده از خودروهای تندرو بارگیری کرده و قصد انتقال به عمق کشور را دارند.

به گزارش رکنا، وی با اشاره به اینکه اعضای این باند با خودروهای سبک در حال جا به جایی مواد مخدر بودند، افزود: تحرکات اعضای این باند به صورت مداوم مورد پایش تخصصی یگان‌های اطلاعاتی قرار داشت تا اینکه وارد کمین تکاوران پلیس شدند و در حالی که قصد تغییر مسیر و فرار از منطقه را داشتند به صورت مسلحانه با تیم‌های عملیاتی پلیس درگیر می‌شوند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این عملیات مقتدرانه تکاوران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های سراوان و سیب سوران، طی درگیری سنگین مسلحانه با اعضای این باند حرفه‌‌ای قاچاق مواد افیونی، هشت سوداگر مرگ دستگیر و پنج دستگاه خودروی پژو 405 و یک دستگاه وانت تویوتا توقیف شد.

سردار طاهری خاطرنشان کرد:در این عملیات غرور آفرین ضمن کشف سه قبضه سلاح کلاش به همراه 71 تیر جنگی، در بازرسی از خودرو های توفیفی از قاچاقچیان مقدار دو تن و 575 کیلو و 878 گرم مواد افیونی کشف شد.

وی با تاکید بر برخورد قاطع و سخت جان برکفان پلیس با سوداگران مرگ در راه مبارزه با مواد خانمان‌سوز مخدر، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در مرز، گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق حضور فعال دارد و در راه مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند و این حضور ایثارگرانه و هوشیارانه عرصه را با سوداگران مرگ تنگ کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟