افزایش ۵۸ درصدی صدور کارت سلامت رانندگان ناوگان باری در سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان / تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان، گفت: ۳ هزار و ۲۳۳ فقره کارت سلامت رانندگان ناوگان حمل و نقل باری در این مدت در استان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲ هزار و ۴۳ فقره رشد ۵۸ درصدی داشته است.

به گزارش رکنا، او ادامه داد: در حال حاضر ۴ مرکز تخصصی طب کار در سیستان و بلوچستان جهت انجام معاینات پزشکی رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر زیر نظر این اداره کل مشغول به فعالیت هستند که در این مراکز آزمایشاتی از قبیل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، روانشناسی، معاینات پزشکی بالینی فرد نظیر فشار خون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قند خون، چربی خون و … جهت بررسی سلامت رانندگان انجام می‌شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به الزامی بودن داشتن کارت هوشمند برای فعالیت حرفه‌ای در بخش حمل و نقل جاده ای، اخذ کارت صحت و سلامت از جمله شرایط دریافت کارت مذکور محسوب می‌شود.

باقری تعداد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای بار سیستان و بلوچستان را ۶ هزار و ۶۶۰ دستگاه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۹ هزار و ۱۴۸ راننده استان در حوزه بار به ارائه خدمات به هموطنان گرامی می‌پردازند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟