وزیر خارجه عمان: ایران برای برقراری صلح و ثبات در منطقه تلاش می‌کند

به گزارش رکنا، بدر بن حمد البوسعیدی، وزیر خارجه عمان در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط در پاسخ به این سوال که مسقط در آوریل گذشته میزبان محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران بود ‌و ظریف در آن سفر با مسئولانی از حوثی های یمن دیدار کرد، نقش ایران در بحران یمن را چگونه توصیف می کنید، گفت: ما بر این باوریم که نقش ایران در راستای تلاش برای تحقق صلح و ثبات است.

وی در پاسخ به این سوال که با تغییر دولت آمریکا  و روی کار آمدن رئیس جمهور جدید در ایران و نزدیک شدن بازگشت به برجام ، آیا انتظار دارید که رفتار ایران نسبت به کشورهای منطقه تغییر یابد گفت: در صورتی که تمایل و اراده سیاسی به طور متقابل و از طریق گفت وگو و تفاهم وجود داشته باشد، تمام رفتارها قابل تغییر است. ما بر این باوریم که اکنون این تمایل و این اراده در راستای امنیت و ثبات منطقه است.

وزیر خارجه عمان در پاسخ به این سوال که آیا کشورش ابتکار عملی برای انجام گفت وگوهای منطقه ای با ایران را رهبری می کند، تاکید کرد: خیر، هیچگونه ابتکار عملی از این قبیل را رهبری نمی کنیم، هرگونه گفت‌وگوی منطقه ای باید از داخل کشورهای منطقه سرچشمه بگیرد و ما از این مساله که به سود تمام کشورهای منطقه است حمایت می کنیم.

بر اساس این گزارش، هیثم بن طارق، پادشاه عمان قرار است فردا به عربستان سفر کند و با پادشاه و ولیعهد این کشور دیدار و گفت وگو کند و گفته می شود که پرونده هسته ای ایران یکی از محورهای گفت وگوی آنان خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟