پلیس هائیتی: 2 آمریکایی در ترور رئیس جمهور دست داشتند

به گزارش رکنا، به نقل از گاردین، مقام های امنیتی هائیتی گفتند: یک واحد کماندویی کاملا مسلح که جوونیل مویس رئیس جمهور این کشور را ترور کردند، شامل 26 تبعه کلمبیایی و 2 تبعه آمریکایی-هائیتی تبار بوده اند.

بر اساس این گزارش تلاش نیروهای امنیتی هائیتی برای یافتن عاملان اصلی ترور رئیس جمهور این کشور همچنان ادامه دارد.

مویس 53 ساله روز چهارشنبه در خانه اش هدف تیراندازی قرار گرفت و کشته شد. مقام های رسمی اعلام کرده اند که گروهی از قاتلان خارجی و آموزش دیده در این ترور نقش داشته اند.

ترور رئیس جمهور هائیتی می تواند این کشور فقیر آمریکایی را با هرج و مرج و اختلافات عمیق تر سیاسی روبرو کند. این کشور فقیر آمریکایی پیش از این نیز با قحطی و گرسنگی و خشونت گسترده گروه های تبهکار مواجه بوده است.

رئیس پلیس هائیتی در این باره در یک کنفرانس خبری گفت: اتباع خارجی برای کشتن رئیس جمهور وارد کشور ما شده بودند. 26 تبعه کلمبیایی که هویت آنها از روی پاسپورت های شان شناسایی شده است و 2 تبعه آمریکایی-هائیتی تبار در این ترور دست داشته اند.

وی افزود: 15 کلمبیایی و 2 تبعه آمریکایی-هائیتی تبار بازداشت شده اند. 3 نفر از مهاجمان نیز کشته شده و 8 نفر دیگر فراری هستند.

وزارت خارجه تایوان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: 11 نفر از مظنونان پس از ورود غیرقانونی به سفارت تایوان در هائیتی بازداشت شده اند.

سفارت تایوان در نزدیکی محل سکونت رئیس جمهور هائیتی قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟