محسن رضایی: تجارت با همسایگان را به استانها می‌دهیم / بازارهای جدید فتح می‌کنیم

به گزارش رکنا ،  محسن رضایی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه «بدون توقف» در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌هایش برای برطرف کردن موانع صادرات و کاهش مشکلات صادرکنندگان با بیان اینکه این موضوع را من به خوبی می‌شناسم، گفت: تجارت حلقه مفقوده اقتصاد ایران است، برنامه ما این است که از همسایگان شروع کنیم، ما ۱۶ استان مرزی داریم که با ۱۵ کشور، همسایه هستند. ما اولین کاری که خواهیم کردیم این است که مأموریت تجارت با همسایگان را به استان‌ها خواهیم داد.
وی ادامه داد: ما 8 منطقه آزاد و ۱۲ منطقه ویژه را در مجمع تصویب کردیم که در مناطق مرزی هستند، از طرف دیگر مسئله صادرات، مسئله تولید و بحث حمل و نقل است، اما مهمتر از اینها غفلت دولت‌های گذشته از تجارت است.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت، تجارت را رها کرده و پول نفت را به فروش می‌رساند و پول آن را خرج می‌کند و بقیه کشور را رها کرده است، گفت: ما از صدور بخشنامه‌های صریح و بدون مطالعه جلوگیری خواهیم کرد و ثبات در واردات و صادرات را ایجاد می‌کنیم و بسیاری از مراحل اداری دست و پا گیر را حذف خواهیم کرد.
وی ادامه داد: ما سعی خواهیم کرد تجارت ایران به عنوان یکی از محورهای مهم اقتصاد ملی در منطقه و در سطح جهان باشد، تجارت با سایر کشورها را گسترش دهیم، نه مثل اینکه در حال حاضر ما تنها با سه کشور روابط تجاری داریم و یا از چند کشور محدود واردات داریم، متأسفانه مواد اولیه را با قیمت ارزان می‌فروشیم و کالاهای بسیار گرانی را از این کشورها وارد می‌کنیم که می‌توانیم آنها را در داخل تولید کنیم، تجارتی که امروز در کشور انجام می‌دهیم بر ضد تولید ملی ماست، تجارتی را در ایران آغاز خواهیم کرد که گسترش دهنده تولید ملی ما باشد. منبع : 55 آنلاین آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟