قاضی زاده: وزارت خانواده تشکیل می‌دهم/ ۸۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام داریم

به گزارش رکنا، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در ادامه تبلیغات انتخاباتی خود در رادیو جوان به سؤالات مجری برنامه پاسخ داد.

وی در پاسخ به نخستین سوال مجری مبنی بر اینکه چند سال دارید، گفت: در آستانه ورود به 50 سالگی هستم، در 24 سالگی ازدواج کردم، دو فرزند دارم، دخترم 19 ساله و دانشجوی ترم یک برق صنعتی شریف است و پسرم 16 ساله و سال هشتم است و در تهران زندگی می کنیم.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه طبق گزارش مرکز تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت سال 90 بیش از 90 درصد از قاچاق از مبادی رسمی صورت گرفته است برای جلوگیری از قاچاق باید چکار کرد؟، تصریح کرد: اگر در حوزه مدیریت یک اصلاح‌گری انجام دهیم و دستگاه های مسئول مثل خود گمرکات، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شوند و جاهای دیگر مانند مناطق آزاد ویژه از بهره مندی آن ارتباطاتی که وجود دارد کنار گذاشته شوند و زیرساخت جامع الکترونیک به طوریکه مجموع داده هایی که در کشور هست به هم وصل بشود. و به طور کل مجموعه داده های اقتصادی به هم وصل بشود مجموعه اینها می تواند کنترل کننده باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به تغییر ارزش پول، کالاهای یارانه ای یا غیر یارانه ای به خارج می رود با قحطی روبرو می شویم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه برنامه شما برای استفاده از ظرفیت های کم نظیر طبیعی و انسانی داخل کشور چیست؟ تصریح کرد: ظرفیت های طبیعی حدود هفت درصد منابع جهان در اختیار ماست. که باید مراقبت کنیم مجموعه روند پیشرفت سازگار با طبیعت باشد. و اینها خود باعث نابودی منابع طبیعی نشود که هزینه های اجتماعی و اقتصادی و انسانی جدیدی به ما تحمیل کند. تکنولوژی هایی که استفاده می شود حتما باید دوستدار محیط زیست باشد.

قاضی زاده هاشمی درباره اینکه چه برنامه مدونی برای صیانت از سبک زندگی ایرانی - اسلامی و تقویت نهاد خانواده درکنار نهاد اجتماع دارید؟ گفت: برنامه های مفصلی داریم. دریچه نگاه ما به اداره کشور، دریچه نگاه به خانواده است.

وی افزود: رویکردم به موضوعات با نگاه اجتماعی است. سازمان بهزیستی و سازمان ملی جوانان را اذعام کرده و وزارت خانواده تشکیل می دهیم.

قاضی زاده تأکید کرد: موضوع آسیب های اجتماعی مرتبط با خانواده است. اگر از کودک کار و اعتیاد و فحشا و امثال اینها صحبت می کنیم یا زنان سرپرست خانواده صحبت می کنیم اینها در بستر خانواده باید دیده شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: یک اعتبار 500 میلیونی به ازای هر زوج جوان در نظر گرفته شده است که شامل هزینه های ازدواج و خرید جهیزیه و اشتغال است تا بتوانند از این اعتبار استفاده کنند. طراحی ویژه ای شده برای این کار و این پشتیبان تشکیل خانواده های جدید است.

وی گفت: ما الان دو سه تا قانون متعالی درباره خانواده داریم که قانون برنامه ششم و قانون تعالی جمعیت و خانواده است که توسط دولت اجرا نشده است. به عنوان مثال زنان خانه دار هیچ متولی در کشور ندارند ما 20 میلیون زن خانه دار داریم که در اقتصاد خانه موثر هستند، خیلی هایشان مشاغل خرد دارند.

قاضی زاده تصریح کرد: برخی از اینها در بخش خصوصی فعالیت اجتماعی دارند، بحث بیمه اینها مطره است و بحث بیمه کودکان و فرزندان اینها که در نظر گرفتیم. ما یک سبد حمایتی جامع برای این دسته از بانوان داریم.

وی ادامه داد: نکته سوم همسان سازی یا مدارا سازی فعالیت های تحصیلی کاری مدیریتی و آموزشی با موضوع مادری است. الان مادران ما در محیط کارشان محدودیت دارند مهد کودک ندارند ساعت کاریشان مثل بقیه است بنابراین مجموعه این مولفه ها را در قالب این وزارت خانواده و امور اجتماعی انشاءالله مجری و پیگیری اجرای آن هستیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره برنامه خود برای مهار نقدینگی و کنترل تورم چیست؟، خاطرنشان کرد: 51 پروژه از اصلاحات ساختاری نظام بانکی بودجه نظام پولی دولت بهره وری اجرای پروژه ها. الان حدود 800 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام داریم. 7 بسته 51 پروژه‌ای تدارک دیدیم که ظرف چهار سال آینده اجرا می کنیم. در درجه اول تورم 50 درصدی را تک رقمی و به زیر 5 درصد می رسانیم.

قاضی زاده تأکید کرد: نام دولتم «دولت سلام» است و فصل پروانگی، نگاه ما به موضوعات است، فصل «دولت مردم» هم مدل تحولی است که انجام می دهیم و در فصل دولت اعتماد برنامه های اجرایی داریم. در کتاب دولت اعتماد در بخش قیمت پروژه هایمان را با زمانبندی در ارتباط با کنترل تورم ذکر کردیم.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این سوال که برنامه شما در خصوص رونق بازار بورس چیست؟ با توجه به اینکه در سال گذشته چالش زیادی بازار بورس داشته و چه برنامه هایی برای تغییر رفتارهای مالی دارید؟ گفت: بازار سرمایه یک بازار پرریسک است که مبتنی بر اعتماد رشد می کند. برای اینکه اعتماد را به بازار برگردانیم، قول دادم بعد از سه چهار روز از شروع ریاست جمهوری این منابع را در بازار به کار بگیرم.

وی در پاسخ به اینکه نخستین دستور شما پس از نشستن روی صندلی ریاست جمهوری چیست؟، اظهار کرد: یکی بورس است. اینکه 130 هزار میلیارد تومان در صندوق تثبیت بازار به چرخش در می آوریم که خرید و فروش در بازار انجام بشود. همچنین 286 مدل پروژه برای ارتقای کشور در حوزه تورم در حوزه مسکن هست اینها در اولویت است که به سرعت انجام می دهیم.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این سوال که دفترچه بیمه شما مربوط به کدام شرکت بیمه است، گفت: خدمات درمانی

وی همچنین در پاسخ به اینکه در بورس سرمایه گذاری کردید؟، بیان کرد: خیر اصلا.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دربار اینکه سن مطلوب ازدواج دختر و پسرتان چند سال است؟، گفت: برای دختران سن ازدواج مطلوب بین 17 تا 19 است. چون شروع سن باروری از 19 تا 35 سال است.

وی اضافه کرد: در خصوص پسران سن ازدواج 19 تا 21 سال است. باروری در مورد مردان محدودیت ندارد. از نظر تربیت اجتماعی فاصله بین پدر و فرزندان نباید زیاد باشد. و این مسئله بر اساس اقلیم ها و نوع رشد و سرعت رسیدن به بلوغ متفاوت است.

قاضی زاده تأکید کرد: هر چقدر به سمت مناطق گرمسیرتر می رویم و مناطقی که غذاهای گرم و تندتر مصرف می کنند این سن پایین تر می آید هر چه به سمت سردسیر تر می رویم افزایش می یابد.

نامزدم انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم در پاسخ به این سوال که آخرین بار از وسیله نقلیه عمومی استفاده کردید؟، گفت: از فرودگاه از مترو استفاده کردم تا خانه.

قاضی زاده هاشمی درباره اینکه برنامه کلان شما برای ساماندهی رسانه ها و شبکه های اجتماعی و مدیریت درست فضای مجازی چیست؟، افزود: خیلی از پدیده ها جهانی هستند. شما نمی توانید فقط در داخل مرزهایتان به آنها فکر کنید.

وی ادامه داد: اگر می خواهید مصرف کننده نباشید و نقش مدیریتی داشته باشید باید وارد باشگاه حکمرانی جهانی آن بشوید. شما هم باید دارای بالاترین عرصه فناوری در آن حوزه شوید در حوزه مخابراتی، فضایی، در ساخت پلتفرم ها، کاملا جهانی و بعد بتوانید حکمرانی و مقررات گذاری بگذارید برایش وگرنه این بحث فیلترینگ ... پیش می آید.

وی اضافه کرد: ابعاد بازار کشور باید به 600 میلیون نفر برسد که خودروسازی ما قدرت جهانی پیدا کند. پلتفرم های حوزه فضای مجازی هم همین است. یک راه دیگر اینکه باید وارد پلتفرم های مشترک منطقه ای با مدیریت ایرانی شویم.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای برخورداری همه مردم در تولید ثروت دولت شما چه برنامه ای دارد؟، گفت: رشد اقتصادی مطلوب است به صورتی که میانگین جامعه رشد نکند.

وی اضافه کرد: میانگین جامعه یعنی ممکن است یک گروهی رشد منفی داشته باشند و گروهی رشد تصاعدی. اگر ما می گوییم رشد اقتصادی هر خانه ای هشت درصد باشد. باید برای رسیدن به آن رانت از بین برود و رقابت عادلانه اتفاق بیفتد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: مجموعه زیست بوم ما باید ماهیت عادلانه پیدا بکند نظام آموزش عالی، اقتصاد، فرهنگ و ... یعنی یک انقلاب در سازوکارهای کشور، یعنی تغییر و تحول در مدل حکمرانی. «دولت سلام» و جوان انقلابی آمده تا مدل حکمرانی کشور را تغییر بدهد که محورش استقرار عدالت توسط مردم است.

قاضی زاده با بیان اینکه کار دولت ساختن نهادهای مدنی است، گفت: ساختارهای استضعافگر باید از بین برود. دولت وظیفه حمایت دارد و تبعیض مثبت دارد برای جاهایی که در طی هفتاد- هشتاد سال گذشته عقب مانده اند. یک خطه از کشورمان هنوز گاز ندارند و از این قبیل مسائل زیاد است.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این سوال که با توجه به رکود اقتصادی در کشور و موانعی که در حوزه تولید هست برنامه خود برای احیای واحدهای تعطیل شده یانیمه تعطیل و حمایت از راه اندازی واحدهای تولیدی جدید با معرفی محل تامین اعتبار آن اعلام فرمایید، خاطرنشان کرد: ما دو مسئله بر زمین مانده داریم یکی حجم زیادی از سرمایه گذاری در کشور توسط بخش خصوصی بانک ها و دولت که از آن استفاده نمی شود و یا مشکل مدیریتی و تامین مواد اولیه دارد.

وی گفت: مسئله اصلی جای دیگر است. ما در نظامات دادن مجوزها به جای اینکه اهلیت را در نظر بگیریم صرف دریافت مجوز ملاک عملمان است. دولت وظیفه دارد برای هر کسب و کاری استاندارهای آن را معرفی و گروهی که دارای اهلیت است را معرفی بکند. دولت نظارت پسینی می کند اگر آن مجموعه کارش را درست انجام ندهد آن موقع از او خلع ید می شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بخش دومی از منابع که الان معطل مانده پروژه های نیمه تمام است. حجم زیادی از منابع زیر خاک رفته در حالی که پول نفت و پول مالیات مردم آنجا پرداخت شده است. آثار تورمی و رشد پایه پولی آن اتفاق افتاده است.

وی بابیان اینکه هیچ وقت رشد اقتصادیمان ناشی از بهره وری نبوده است، تأکید کرد: وقتی از بهره وری صحبت می کنیم، منظورمان استارت آپ ها هستند. از صنایع خلاق صحبت می کنیم، از نوآوری شکوفایی و فناوری جدید صحبت می کنیم. کشور بسیار بزرگ و با منابع است. بزرگترین مسئله اش در بهره وری است.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: وقتی از بهره وری صحبت می کنیم از مدیریت مدرن بنگاه های اقتصادی صحبت می کنیم. یک نگاه منظومه ای می خواهد. ساختاری که مدیریت باطل دارد، وقتی پول به او بدهید در جای دیگر خرج می کند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که با توجه به ناکارآمد بودن شیوه نظام آموزشی چه برنامه ای برای تغییر نظام آموزشی دارید؟، گفت: بزرگترین اصلاحی که باید انجام بدهیم، اصلاح نظام آموزش عمومی است. بیشترین دوران رشد مغز از هشت سالگی است و آموزش کودکان از 18 ماهگی در دنیا مرسوم است.

وی افزود: در دنیا از سه سالگی روی اعتماد به نفس و خلاقیت کودکان کار می کنند و از 5 سالگی در شناخت محیط کار و دیپلم دانش آموزان در 15 سالگی داده می شود. از سوی دیگر یک جوان دیپلمه باید سواد زمانه اش را داشته باشد. مهارت ارتباط موثر با جامعه داشته باشد یک مهارت شغلی ساده داشته باشد. مغز بچه هایمان از این همه معلومات بی خود و بی دلیلی که در آن میریزیم باید خالی کنیم.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: چیزی که در ارتباط با آموزش و پرورش می گویم، اکنون در آموزش و پرورش نیست. از فردا می شود انجام داد؟ خیر زمانبر است اما دولت سلام یک برنامه قوی انجام داده تا بتواند اصلاحات خودش را در حوزه آموزش و پرورش اعمال کند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه هایش برای ازدواج آسان توضیح بدهید؟ گفت: مانع زدایی و پشتیبانی داریم. مانع زدایی از ازدواج داریم. باید ببینیم چه چیزهایی مانع ازدواج است.

وی افزود: در کارگروهی دربحث فرزندآوری و ازدواج در مجلس عضو بودم. اولین مانع نبود اشتغال است دومین بحث سربازی است. حمایت موردی که گفتم در وزارت خانواده موضوع ازدواج و 500 میلیون را عرض کردم. پس یکی بحث رفع کردن موانع است دوم پشتیبانی برای حرکت. دولت به عنوان شخص سوم در موضوع ازدواج وارد بشود مجموعه اینها تلاش بکنند که جوانهای کشور به هم برسند.

قاضی زاده هاشمی درباره اینکه آخرین پستی که در فضای مجازی منتشر کردید کی و درباره چی بوده؟، اظهار کرد: یک توییت در رابطه با بحث گرانی های مواد غذایی بود.

وی در پاسخ به اینکه اهل چه ورزشی هستید؟، گفت: تا قبل از اینکه مجروح و جانباز شوم اهل والیبال و ورزشهای رزمی بودم. بعد چون محدودیت پیدا کردم بیشتر دوچرخه سواری و شنا را پیگیری کردم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره آخرین طبیعت گردی خود گفت: به جزیره قشم رفتیم.

این کاندیدای انتخابات کتابهایی که خوانده گفت: کتابهای زیادی خواندم الان در ذهنم نیست. مربوط به زندگی یکی از چهره های جنگ بود. اسم کتاب دقیق یادم نیست.

قاضی زاده هاشمی درباره آخرین فیلمی که با خانواده دیده است، توضیح داد: خوب، بد و جلف2 را با خانواده دیدیم. فیلمی که تنها دیدم «مصلحت» و مربوط به جشنواره فجر امسال بود که دیدم. سینما زیاد می رویم اما این یک سالی که کرونا آمده و بسته شده در خانه و توسط پلتفرم های فضای مجازی می بینیم.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این سوال که اهل رادیو گوش دادن هستید؟، اظهار کرد: وقتی داخل ماشین هستم.

وی همچنین درباره اینکه مهمترین برنامه شما برای ایجاد شغل پایدار و رفع معضل بیکاری بویژه برای جوانان تحصیل کرده چیست ومنابع واقعی شما برای ایجاد این شغل ها از کجا تامین می شود؟، پاسخ داد: دو برنامه داریم. یک برخورد ضربتی با مسئله بیکاری زیاد است. الان حدود 5.5 تا 6 میلیون نفر فاقد شغل یا دارای شغل ناقص داریم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: کسانی که شغلشان درآمد کافی ایجاد نمی کند. ما یک برنامه دو ساله داریم برای اینها که حجم زیادی از اینها را ببریم در مشاغل موقت. یک اطلس مزیت شغلی برای تمام شهرستانهای کشور تهیه کردیم، یعنی می دانیم وضعیت شغلی هر شهر به شهر دیگری چگونه است.

وی گفت: سامانه ای هست که افراد ثبت نام می کنند، دارایی هایشان را هم ثبت می کنند بر اساس مدل زندگی شان یک دوره آموزشی برایشان برگزار می کنیم یک شغل خاص به آنها پیشنهاد می دهیم لوازم شغلی به آنها می دهیم و محصولاتشان را هم می خریم. این کار راکمیته امداد و بنیاد برکت و بنیادمستضعفان انجام می دهد حرف جدیدی نیست اما دولت می آید وسط که اتفاق سریعی برای حوزه اشتغال بیفتد.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: ما در دستمزد نیروی کار نمی توانیم با کشورهایی مثل هند و چین و بنگلادش دارند و ارزان هستند رقابت کنیم. لذا باید مدل توسعه مان به سمتی فناوری باشد.

وی تأکیدکرد: هدف اصلی ایجاد ایران هوشمند است. این باید با توسعه بازار همراه باشد. یعنی دیپلماسی عمومی اقتصادی ما پشتیبان این قرار بگیرد و با توجه به اینکه علم و فناوری و منابع مالی در ایران نسبت به منطقه یک تمرکزی دارد ما مدیریت منطقه را به دست بگیریم و به عنوان شریک در تولید و توزیع که یک مدل تهیه کردیم برای آن بتوانیم شراکت های گسترده درست بکنیم که خود این شراکت ها بازار و کسب و کارهای جدید برایمان فراهم می کنند. کسب و کارهایی که پایدارتر هستند.

قاضی زاده ادامه داد: الان خیلی از محصولات تولیدش در ایران غیر اقتصادی است. ساخت خودرو غیر اقتصادی است اگر توسعه بازار بدهیم با شراکت دادن و قطعه سازی، این پلتفرم برای ما باشد هر بخشی از آن کشورهای منطقه بسازد.

وی در پاسخ به این سوال که تحلیل شما از وضعیت موجود کشور و همچنین انقلاب اسلامی چیست؟ بیان کرد: انقلاب اسلامی یک پدیده بی نظیر در تاریخ بشریت و احیاگر اسلام و ارزش های اسلامی است و مدل تفکرش نسبت به حکومت متفاوت است.

قاضی زاده اظهار کرد: دو نوع نگاه به امر به فلسفه سیاست در عالم است یک نگاه که انسان حق حکومت دارد، به معنای اینکه انسان فهمیده ترین شخصیت عالم است و یک نگاه دیگر می گوید انسان محدود است به تجربه زمان و مکان و خدا است که باید حکومت بکند و نظام های ولایی شکل گیرد. اما برای استقرار حکومت الهی نظر مردم شرط است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: در اروپا و مجلس فرانسه یک زمانی خانواده جور دیگری تعریف می شد، الان تعریف خانواده تصمیم گرفتند تعریف خانواده را عوض کنند. این یک بحث جدی است. حالا نظام اسلامی دینی مستقر شده آیا این توانسته همه ساختارهای متناسب را ایجاد بکند؟ مسلما خیر!

وی اضافه کرد: حضرت امام(ره) که انقلاب کردند نهادهای انقلابی را آوردند اما اینها محدود بودند و جنگ و تجزیه طلبی ما را محدود کردند. آن چیزی که امروز تهدید است اینکه ما نتوانسته ایم مناسب با انقلاب اسلامی معماری جمهوری اسلامی را درست کنیم.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه قائل به انقلاب جدید هستیم، گفت: می گوییم در گام دوم انقلاب، بیانیه برای تکمیل انقلاب اول نیاز است. یعنی باید روش حکمرانی متناسب با انقلاب شکل بگیرد. حاکمیت الله در طول حاکمیت مردم است. الان مردم هیچ نقشی در حاکمیت ندارند بجز مواردی که گرفتار می شویم مثل سیل و کرونا. مردم نقشی در اداره فرهنگ ندارند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سول که برنامه اقتصاد کلان شما برای رسیدن به اقتصاد شکوفا و قوی در برابر تهدیدهای اقتصادی چیست؟، اظهار کرد: وقتی از سیاست های پولی حرف می زنیم از ساختار بانک مرکزی حرف سخن می گوییم. این ساختار درست است یا نه؟ از نسبت ارزش پول ملی و ارز خارجی صحبت می کنیم اینکه حفظ ارزش پول ملی باید ناموس ما باشد نه اینکه برای جبران هزینه های دولت و اینکه با دست خودمان ارزش پولی ملی مان را کاهش بدهیم.

وی گفت: وقتی از سیاستهای پولی حرف می زنیم دریایی از حرف است. باید از تولید هم حرف بزنیم باید ازمعدن بگوییم ازنفت بگوییم از انرژی بگویم از بازار بگوییم از توزیع مالیات بر ارزش افزوده بگویم یعنی یک دولتی دولت خوب است که با اقدامات موردی نمی خواهد مسائل را حل کند.

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که دولت های گذشته ما داشتند دولت های پروژه ای و دولت های بحرانی بودند. مثل بحث مسکن را داشتیم مسکن مهر را می گذاشتند روی میز ... یک دولت خوب دولت آینده نگر است دولتی است که مجموعه مولفه ها را با هم اصلاح می کند.

وی در پاسخ به این سوال که برای کارآفرینان و حمایت از تولید و توسعه صنعت چه برنامه ای دارید؟، اظهار کرد: دخالت دولت را محدود می کنیم به سه مولفه، در نظام تولید تمام کالاها قیمت گذاری در بورس کالا در مورد کالاهای استراتژیک باید خرید تضمینی اتفاق بیفتد و ما مابه التفاوت قیمت تضمینی را می دهیم.

قاضی زاده خاطرنشان کرد: یارانه حمایت از مصرف کننده، باید توسط زنجیره تامین اتفاق بیفتد. زنجیره های تامین درست می کنیم که از ابتدا ماده خام تا پایان تبدیل به کالا که فروخته می شود.

وی گفت: دولت سه جا ورود می کند در خرید تضمینی در یارانه مصرف کننده و در تعرفه واردات. به خاطر اینکه نسبت حمایت تولید از داخل و واردات حفظ بشود و تولید داخل توسط عدد تعرفه ای آن هم محدود ده ساله نه دائمی برای اینکه او بتواند کیفیتش را رشد بدهد. وقتی کالای ایرانی است که بتواند با کالاهای خارجی در بازارهای بین المللی رقابت کند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره اینکه آمار طلاق متاسفانه نسبت به سالهای گذشته رشد فزاینده ای داشته و انگیزه جوانان برای ازدواج کم شده آیا برنامه ای برای کاهش طلاق و انگیزه به جوانان برای ازدواج دارید؟، گفت: کارهایی در این زمینه شده است. شورای عالی جوانان یک مشاوره هایی درست کرد که موثر بود. چرا طلاق صورت می گیرد؟ چه بخشی از آن اقتصادی است؟ چه بخشی ارتباطات عاطفی و ذهن های مشترک است؟

وی گفت: حرکت سنت به مدرنیته دارد اتفاق می افتد. ما رسوبات فرهنگ سنتی داریم در حالیکه رفتار بیرونی مان مدرن شده و بین اینها گیر کردیم و تنازع ایجاد می کند.

قاضی زاده بیان کرد: یک خرده فرهنگ می خواسته شکل بگیرد هزاران سال طول کشیده. اکثر طلاق ها در شهرهای بزرگ و مهاجرپذیر است در مشهد کرج و قم و ... اختلاات فرهنگی رخ داده است، وقتی نظام های ارزشی متفاوت باشد، دچار و ایجاد تعارض می کند. اصلاحش یک کار عمیق فرهنگی همه جانبه می خواهد درست است اقدامات اجرایی می کنیم، اما باید حتما فرهنگ سازی گسترده بشود این هم باید از مهارت همسرداری و ازدواج باید از کودکی به بچه ها آموخته بشود.

قاضی زاده در پایان تأکید کرد: دولت سلام سلام به آینده وایران جدید است سلام به جوانانی است که می خواهد ایران را بسازد. دولت جوان خودش چیزی نیست با علم و مجاهدت و پرهیزکاری جوانان ما ایران ساخته خواهد شد. جوانان عزیز ایران سلام!آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟