نمایندگان ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن و افغانستان با ظریف دیدار می‌کنند

«مارتین گریفیتس» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن و «ژان آرنو» نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان عصر روز سه شنبه به صورت جداگانه با وزیر امور خارجه کشورمان در مورد اخرین تحولات یمن و افغانستان و راهکار های تحقق صلح در این دو کشور دیدار و رایزنی می کنند .

بر اساس این گزارش روز گذشته ژان آرنو، نماینده شخصی دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان و مسائل منطقه که در راس هیئتی جهت رایزنی در خصوص مسائل افغانستان به تهران سفر کرده است، با محمد ابراهیم طاهریان فرد، مشاور وزیر امور خارجه و نماینده ویژه در امور افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات تحولات جاری افغانستان ازجمله روند گفت‌وگوها و وضعیت امنیتی در آن کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طاهریان با اشاره به اینکه صلح و امنیت در افغانستان را به مثابه صلح و امنیت در جمهوری اسلامی ایران میدانیم، از روند صلح با مالکیت و هدایت افغانها حمایت و آمادگی کشورمان برای همکاری در زمینه تسهیل و پیشبرد گفتگوهای بین الافغانی را اعلام و بر لزوم حفاظت از دستاوردهای مردم افغانستان در دو دهه گذشته تاکید کرد.

طرفین همچنین از افزایش خشونت ها در افغانستان طی ماههای گذشته ابراز نگرانی کرده و خواهان کاهش خشونتها و جلوگیری از تلفات غیرنظامیان شدند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟