بررسی اصلاح قانون انتخابات1400 در مجلس

به گزارش رکنا، علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح مجلس برای اصلاح قانون انتخابات1400 ، گفت: پیش از این شورای نگهبان ایراداتی به مصوبات مجلس در این طرح داشت که در کمیسیون و صحن علنی آنها را بررسی و باردیگر به شورا برای اعلام نظر ارسال شد.

وی ادامه داد: پس از ارجاع مصوبات مجلس به شورای نگهبان تاکنون نامه‌ای دال بر داشتن ایراد در این مصوبات به مجلس ارائه نشده است.

نماینده طالقان در مجلس با تاکید بر اینکه از نظر مجلس دیگر مشکلی در مصوبه اخیر پارلمان وجود ندارد، اضافه کرد: در جلسه‌ای که برای رفع ابهام در کمیسیون برگزار شد نمایندگان شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت حضور داشت و ایرادات با نظر آنها رفع شد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اعلام اینکه در نامه‌ای که 170 نماینده به شورای نگهبان واصل داشتند آمده بود که نظرات شورا درباره ایرادات تامین شده است، اظهار داشت: قرار بر این است پس از انتخابات ریاست جمهوری باردیگر طرح را بررسی کنیم تا ایراداتی که مجمع تشخیص به آن وارد دانسته را نیز اصلاح کنیم.

حدادی درخصوص اینکه احتمال اینکه این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود وجود دارد یا خیر؟گفت: یک لایحه یا طرح زمانی به مجمع ارجاع می شود که مورد اختلاف مجلس و شورای نگهبان باشد، چون بین مجلس و شورا اختلافی وجود ندارد این طرح به مجمع ارجاع نخواهد شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.
منبع:تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟