سفیر روسیه: به زمان بیشتری برای توافق نهایی درباره برجام نیاز داریم

میخائیل اولیانوف سفیر روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در صفحه توئیتر خود نوشت: ما شاهد پیشرفت مداوم در مذاکرت وین درباره برجام هستیم، ما این واقعیت آشکار را تشخیص می‌دهیم.

به گزارش رکنا ، سفیر روسیه در ادامه افزود: اما ما همیشه در ارزیابی خودمان با احتیاط عمل می‌کنیم، تا زمانی که درباره همه چیز توافق نشود هیچ توافقی صورت نمی‌گیرد، ما به این مرحله خیلی نزدیک هستم اما ممکن است زمان بیشتری لازم باشد.

پیشتر سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که از نظر وی گمانه‌زنی درباره زمان به نتیجه رسیدن مذاکرات وین برای احیای برجام ، امری غیرسازنده است.

روند مذاکرات وین از دید لاوروف

لاوروف در خصوص روند مذاکرات وین به خبرنگاران گفت: «ما و دیگر مشارکت‌کنندگان در برجام تلاش می‌کنیم که هرچه زودتر شرایط مطلوب برای دستیابی به نتیجه نهایی فراهم شود. گمانه‌زنی درباره اینکه نتیجه نهایی طی چند روز آینده یا چند هفته آینده حاصل خواهد شد، از نظر من غیرسازنده است. آنها [مذاکره‌کنندگان] در وین تلاش می‌کنند که هرچه زودتر به نتیجه برسند. »

وی ادامه داد: «مذاکرات در جریان است و پیشرفت‌های مهمی حاصل شده است، اما تصمیم نهایی هنوز اتخاذ نشده، و موضوعاتی وجود دارد که نیازمند تصمیم‌گیری سیاسی در پایتخت‌های کشورهای ذی‌نفع به‌ویژه ایالات متحده و جمهوری اسلامی ایران است. »

عراقچی از مذاکرات وین پیرامون احیای برجام چه گفت؟

در همین حال، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان روز دوشنبه اعلام کرد که شخصاً مطمئن نیست که مذاکرات وین پیرامون احیای برجام در همین دور به نتیجه برسد.

عراقچی در خصوص روند مذاکرات و برخی اظهارات مبنی بر اینکه این دور از مذاکرات وین احتمالاً دور پایانی مذاکرات خواهد بود، تصریح کرد: «تاکنون مسیر خوبی در مذاکرات طی شده است، اما درباره اینکه آیا بتوانیم در این دوره از مذاکرات به جمع‌بندی برسیم، شخصاً مطمئن نیستم . »

وی ادامه داد: «ما به تلاش خود ادامه می‌دهیم. ممکن است که لازم شود هیئت‌های مذاکره‌کننده بار دیگر برای مشورت‌های بیشتر به کشورهای خود مراجعه کنند، هنوز در این مورد تصمیم قطعی نگرفته‌ایم. ظرف دو یا سه روز آینده ما کار را ادامه خواهیم داد. »آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟