تذکر دادستانی به همه نامزد‌ها و ستاد‌های چهارانتخابات‌ 1400

انتخابات 1400 در 28 خرداد ماه برگزار می شود.

در این اطلاعیه با اشاره به اظهار نظر برخی کاندیدا‌ها درباره هشدار دادستان تهران آمده است:

۱. دادستان‌های مختلف مراکز استان و شهرستان‌ها در اجرای تکلیف قانونی خود مبنی بر رسیدگی به تخلف‌های انتخاباتی، در دوره‌های مختلف اقدام به ارائه تذکر و هشدار قانونی برای پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی کرده و تذکرات اخیر نیز مطابق با رویه همه دروه‌های انتخابات و برای پیشگیری از تخلفات احتمالی انتخاباتی بوده است.

۲. ریاست محترم قوه قضائیه در ابتدای ورود به عرصه انتخابات، در جمع مسئولان عالی قضائی تاکید کرد که مبادا حضور ایشان در انتخابات مانع از اجرای وظایف قانونی بخش‌های مختلف دستگاه قضائی شود و بر همین اساس تاکید کرد با هرگونه تخلف احتمالی حتی از جانب طرفداران و یا ستاد‌های ایشان، همچون سایر کاندیدا‌ها طبق ضوابط قانونی برخورد شود.

۳. با توجه به درجریان بودن چهار انتخابات همزمان از جمله انتخابات شورا‌های شهر و روستا، مجلس خبرگان ، میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری، تذکرات صادره از جانب دادستانی شامل همه نامزد‌ها و ستاد‌های آن‌ها در انتخابات‌های مختلف می‌باشد.

۴. نباید توصیه و تاکید بر اجرای قانون را به عنوان تهدید تلقی کرد، بلکه انتظار می‌رود کاندیدا‌های محترم با پرهیز از سوء برداشت سیاسی، پیرامون انجام تکالیف قانونی دستگاه قضایی، خود مروج اجرای قانون باشند.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟