72 هزار ماینر استخراج رمز ارز در ایران تا به حال کشف شده است

به گزارش رکنا، سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا درباره برخورد پلیس با استخراج غیرقانونی رمزارزها گفت: در مورد دستگاه‌های ماینر یا همان استخراج رمزارزها باید بگویم که این دستگاه‌ها قاچاق هستند. علاوه بر آن، استفاده غیرمجاز آنها از صنعت برق کشور را داریم که تبعات سوئی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی دارد و قطع برق هم جزو این تبعات است. از این رو پلیس با این موارد برخورد می‌کند.

وی با بیان اینکه از ابتدای گسترش رمزارزها در جهان و به تبع آن در کشورمان تاکنون نزدیک به ۷۲ هزار دستگاه ماینر در کشور کشف و ضبط شده است، گفت: از ابتدای امسال حدود ۳ هزار دستگاه ماینر کشف و ضبط شده که ما این موارد را به حوزه‌های مربوطه تحویل داده‌ایم و با متخلفان نیز برخورد شده است.

وی با بیان اینکه استخراج رمزارزها در ۳ گروه خانگی، نیمه‌صنعتی و صنعتی انجام می‌شود، گفت: پلیس با این موارد برخورد قانونی خواهد داشت و طی این مدت افرادی هم به دلیل ارتکاب همین اقدامات مجرمانه دستگیر شده‌اند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به قاچاق بودن دستگاه‌های ماینر گفت: دستگاه‌های استخراج رمزارز نو نیستند و به صورت دست دوم و به عنوان دستگاه خارج از استفاده وارد کشور می‌شوند. طبیعی است که چنین دستگاه‌هایی عمر مفید خود را طی کرده و عملکرد مثبتی ندارند. علاوه بر آن، هزینه‌بر هستند و برق بیشتری هم مصرف می‌کنند.

مقیمی با بیان اینکه بعضی از سازمان و دستگاه‌ها نیز در این زمینه فعال هستند، گفت: ما اخبار این‌ سازمان‌ها را داریم و باید با آنها برخورد شود.

وی در مورد استخراج مجاز نیز گفت: بعضی‌ها مجوز گرفته‌اند، یعنی برق شان را هم خودشان تولید می‌کنند و برای تامین برق، باری به شبکه‌های سراسری وارد نمی‌کنند. این موارد در فضاهایی که ایجاد کرده‌اند در حال فعالیت هستند. پلیس با موارد غیرقانونی برخورد می‌کند. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع:همشهری

آیا این خبر مفید بود؟