مدارس عالی آموزش مهارتی پدافند غیرعامل در دانشگاه آزاد راه اندازی شد

به گزارش رکنا، به نقل از سازمان پدافند غیرعامل کشور، مراسم امضای اساسنامه مجتمع آموزش‌های پدافند غیرعامل با حضور سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، سید محمود رضا آقامیری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، رضا کلهر معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیرعامل کشور و حمیدرضا خالدی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد.

مجتمع آموزش‌های پدافند غیرعامل کشور وابسته‌ به دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان پدافند غیرعامل کشور به منظور ارتقای تخصص‌ها و مهارت‌های مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرائی، مراکز آموزشی و شرکت‌های دولتی و غیردولتی و سازمان‌های لشکری و کشوری و آحاد مردم در زمینه مدیریت و تخصص‌های وابسته ‌به پدافند غیرعامل و همچنین بالابردن توانمندی، سطح آگاهی، دانش فنی و مهارت‌افزایی جامعه هدف به استناد قانون مدیریت خدمات کشوری به تمامی ‌ارگان‌ها و دستگاه‌ها تاسیس شده است.

این مجتمع آموزشی در راستای تفاهمنامه ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و تفاهم‌نامه سازمان پدافند غیرعامل کشور و دانشگاه آزاد استان تهران، برابر اهداف، رسالت و مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان پدافند غیرعامل کشور ایجاد شده و منطبق ‌بر مفاد اساسنامه‌ای که در این مراسم به امضا رسید اداره خواهد شد.

مقابله با تهدیدات نوین نیازمند اشراف علمی و دانش بومی است

غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این مراسم با بیان اینکه در دنیای امروز تهدیدات، متناسب با توسعه فناوری تغییر شکل داده‌اند، اظهار کرد: این تحولات نیازمند ایجاد آمادگی است که بدون درک و اشراف علمی و فناورانه میسر نمی‌شود و این مهم نیز جز با تولید دانش بومی روی نخواهد داد.

به گفته وی، سازمان پدافند غیرعامل کشور هدفمندتر کردن رویکردهای آموزشی و پژوهشی را به عنوان یکی از استراتژی‌های خود در دستور کار قرار داده است.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: ما در تلاشیم تا در نظام جامع آموزش پدافند غیرعامل، موضوعات مرتبط با آموزش عمومی و توسعه رشته‌های پدافند غیرعامل را در دستور کار قرار دهیم.

تقدیر از عملکرد قطب علمی پدافند غیرعامل در دانشگاه آزاد اسلامی

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پدافند غیرعامل گفت: خوشبختانه در بین مراکز علمی کشور این دانشگاه با درک درست شرایط و اهمیت موضوع پدافند غیرعامل، اقدامات خوبی را در این زمینه اجرایی کرده است که یکی از ثمرات آن انجام بیش از ۷۰۰ پایان نامه و رساله در حوزه پدافند غیرعامل است.

راه‌اندازی مدارس عالی آموزش مهارتی پدافند غیرعامل

جلالی، راه‌اندازی مدارس عالی آموزش مهارتی پدافند غیرعامل در دانشگاه آزاد اسلامی را نشان از ظرفیت‌های گسترده این دانشگاه در راستای توسعه دانش‌بنیان پدافند غیرعامل دانست و خاطرنشان کرد: این اقدامات ظرفیت خوبی را در جهت پیشبرد اهداف در اختیار سازمان پدافند غیرعامل کشور قرار می‌دهد.

به گفته وی با پیگیری‌ها و اقدامات موثر مسئولان این دانشگاه، دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال به قطب علمی پدافند غیرعامل کشور تبدیل شده است که با استفاده از ظرفیت‌های خوب این دانشگاه از جمله قریب به ۳۳ هزار دانشجوی فعال و ۵۰۰ هیات علمی، نظام مسئله محور پدافند غیرعامل در این دانشگاه طراحی و راه‌اندازی شده که اقدامی شایسته تقدیر است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟